Göz Lazeri

Kliniğimizde göz lazeri, miyop, hipermetrop ve astigmat gibi göz hastalıklarını tedavi etmek için uygulanmaktadır. Göz çizdirme olarak da bilinen göz lazeri, hastaya özel tedavi yöntemleriyle yapıldığından başarılı oranı oldukça yüksektir.
Medibeauty Klinik olarak, göz lazeri operasyonlarımızı ileri teknoloji ekipmanlarımız, deneyimli doktorlarımız ve misafir odaklı yaklaşımımız ile gerçekleştirmekteyiz.

Her hastaya özel bir şekilde gerçekleştirilen göz lazeri, 15 dakika gibi kısa bir sürede sonuçlanmaktadır. Ameliyat sürecinde, üç boyutlu göz haritası çıkarmak için son teknoloji WaveFront kullanılmaktadır. Ayrıca ActiveTrack 3D göz izleme sistemi ve bıçaksız lazer tekniği Femtosaniye Lazer teknolojisinin de kullanılması operasyonların başarı oranını artırmaktadır. Kliniğimiz bu sayede göz lazeri operasyonlarını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmekte, hastalarımızın göz lazeri konusundaki korku ve endişelerini gidermektedir.

Göz lazeri tedavisi için Medibeauty Klinik’i tercih eden hastalar, en gelişmiş yöntemlerden faydalanıyorlar; kliniğimizde iLasik, ReLEx Smile ve PRK/Lasek gibi farklı göz lazeri teknikleri uygulanıyor.

Hangi tekniğin hastaya uygun olduğu, göz doktorlarımız tarafından yapılan kapsamlı bir muayene sonucunda belirleniyor ve hastaların sağlık durumu ve beklentileri göz önünde bulundurularak, kişiye özel bir tedavi planı hazırlanıyor. Kliniğimizde 15 yıldan fazla bir süredir tecrübe sahibi göz doktorlarımız, binlerce hastayı göz problemlerinden başarıyla kurtarıyorlar.

https://www.medibeautyklinik.com/goz-lazeri/

iLasik

iLasik, göz kusurlarının bıçaksız lazer yöntemiyle düzeltilmesini sağlayan ileri teknoloji bir göz lazeri yöntemidir. iLasik’te hastaya özel olarak uygulanan Wavefront 3D ölçüm analizi ile gözün parmak izi belirlenir. Böylece göz lazeri tedavisi daha hassas ve etkili bir şekilde yapılır.

ReLEx Smile

ReLEx Smile, flep oluşturmadan, miyop, hipermetrop ve astigmat gibi göz tedavilerinin yapıldığı göz lazeri yöntemidir. ReLEx Smile’da korneanın üst tabakası çıkarılmadan, kornea içinde bir lentikül (kornea diski) oluşturulur. Sonra bu lentikül 4 mm’lik küçük bir kesi ile alınır. Böylece göz lazeri tedavisi daha hızlı ve konforlu bir şekilde yapılır.

PRK/Lasek

PRK/Lasek göz lazeri yöntemi, ince bir kornea tabakası (flepleri) olan hastalarda veya astigmat gibi sorunları olan hastalarda uygulanan bir göz lazeri yöntemidir. PRK/Lasek’te korneanın üst tabakası Excimer Lazer ile çıkarılır. Sonra bu tabaka yeniden oluşana kadar geçici bir lens takılır. Böylece göz lazeri tedavisi daha güvenli ve kalıcı bir şekilde yapılır.

Göz Lazeri - Sıkça Sorulan Sorular

Göz lazeri, tıbbi açıdan tamamen güvenlidir. Kliniğimizde kullanılan son teknoloji ekipmanlar ve deneyimli doktorlarımız sayesinde göz lazeri oldukça güvenli bir operasyondur. LASIK tedavileri 1999'dan beri milyonlarca kez uygulanmıştır ve komplikasyon oranı yüzde 0,05 gibi yok denecek oranlarda olup, kontakt lenslerde de benzer bir komplikasyon oranı ile karşılaşılabilmektedir. 

Kliniğimizde göz lazeri ameliyatı sürecinde üç boyutlu göz haritası çıkarmak için WaveFront teknolojisi kullanılırken, ActiveTrack 3D göz izleme sistemi ve bıçaksız lazer tekniği Femtosaniye Lazer teknolojisi de operasyonların başarı oranını artırmaktadır. 

Kliniğimizde, göz lazeri ameliyatı öncesinde doktorlarımız tarafından gerçekleştirilecek detaylı muayene ile hangi yöntemin uygulanacağına karar verilir. 

Muayenede, lazer yöntemine karar verebilmek için, gözünüzün kornea kalınlığı yapısı, diyoptri değerleri, çap değerleri ve presbiyopi durumu incelenir. 

Kliniğimizde göz lazeri ameliyatı sonrası hastalar hemen görmeye başlarlar; ancak ertesi gün görme kabiliyeti çok daha iyi hale gelir. Tam iyileşme süreci ise en fazla birkaç hafta sürmektedir.