Göz Lazeri

Çalışma Saatlerimiz
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Doktorumuza Sorun

Göz için lazer, ışığın kırılma kusurları olan miyop, hipermetrop, astigmat gibi gözlük kullanan kişilerde, yaşa bağlı yakını görme sorunu yaşayan kişilere ek olarak, artık gözlük takmak istemeyen ve göz kurulukları şikayetleri olan kişilerin gözlerini tedavi etmek için başvurdukları bir yöntemdir.

Göz lazeri tekniği hem basittir hem de cerrahi işlem gerektirmez. Görme kusurlarının tedavi edilmesiyle birlikte ömür boyu kalıcı bir iyileşme sağlanır ve hastalar hem fizyolojik hem de psikolojik anlamda rahatlar.

prk lasek

Göz lazeri için uygulanan birkaç farklı yöntem vardır. Bunlardan bazıları Relex Smile, PRK Lasek ve iLasik olarak adlandırılır. Kullanılacak yöntem kişinin göz muayenesinden sonra gerekli şartlara uyup uymamasına göre belirlenir.

Göz Lazeri Süreci Nasıl İlerler?

Göz lazeri işlemi öncesinde kişiye anestezik bir damla damlatılır. Bu damla ile gözün en dış tabakasında bulunan kornea uyuşturulur. Bu sayede işlem sırasında kişi herhangi bir acı veya ağrı hissetmez. Kullanılan lazer cihazındaki ışınlarla direkt olarak göze tedavi uygulanır. Her bir göz için 2 veya 3 dakika boyunca bu işlem tekrar edilir. Göz lazeri uygulaması öncesinde, gözün uygunluğunu görmek için ön testler yapılır; çeşitli haritalar alınır, gözün kalınlığına ve kornea tabakasına bakılır. Lens kullanan kişilerin göz lazeri tedavisinden en az 1 hafta önce lens kullanmayı bırakmaları gerekir.

Göz Lazeri Kimler İçin Uygundur?

Öncelikli olarak kişinin 18 yaşından büyük olması şarttır. Kişiye detaylı bir muayene yapılır ve bu muayene sonucunda kişinin göz lazeri için kornea kalınlığı yapısının uygun olup olmadığı kontrol edilir. -10 diyoptriye kadar miyopu, 6 diyoptriye kadar astigmatı, +4 diyoptrite kadar da hipermetropu olan kişiler için göz lazeri tedavisi uygundur. Kişinin gözünde kornea sivrileşmesi veya göz tansiyonu gibi başka herhangi bir rahatsızlık bulunmaması gerekir. Aynı zamanda hamilelere ve emzirenlere de göz lazeri tedavisi önerilmemektedir.

Göz Lazeri Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

İşlem sonrasında gözde sulanmalar, batmalar, bulantı ve baş dönmesi gibi bazı hassasiyetler meydana gelebilir. Bunları önlemek için göz damlası uygulanması tavsiye edilir. Ancak süreç kişiden kişiye göre değişkenlik gösterebileceği gibi kesinlikle doktorun uygun gördüğü tedavi süreciyle ilerlenmesi gerekmektedir. Bu nedenle yaşanılan belirtilerde doktorunuzun tavsiye ettiği ilaçları kullanmanız önemlidir.

Göz Lazer Fiyatları

Göz lazerinde sol menüde inceleyebileceğiniz gibi ihtiyaçlara göre farklı cihaz ve teknikler vardır. Hastalarımız genelde bir cihazla ilgili araştırma yaparak bize ulaşmakta ve özellikle belirli bir tedavi yöntemi ve cihaz özelinde fiyat istemektedir. Ancak uygulamada göz değerlerinde 0.1 milim bir farklılıktan sebep hastaya tercih ettiği yöntem yerine farklı bir bir yöntem uygulanması gerekebilir.

Bu sebeple göz lazerinde doğru fiyatı ve uygulanması gereken lazer tekniğini öğrenmeniz için en doğrusu kliniğinimizi ziyaret ederek ücretsiz olarak muayene olmanız olacaktır.

Ücretsiz muayeneniz esnasında göz değerleriniz tespit edilmekte ve devamında uygulama tekniği ve fiyat iletilmektedir.

Sorularınız mı Var?