Göz Lazeri

Kliniğimizde göz lazeri, miyop, hipermetrop ve astigmat gibi göz hastalıklarını tedavi etme amacıyla uygulanmaktadır. Halk arasında göz çizdirme olarak da bilinen göz lazeri, hastaya özel tedavi yöntemleriyle gerçekleştirildiğinden başarılı sonuçlar alınmaktadır. İleri teknoloji ekipmanlar, tecrübeli ve uzman doktorlar ve misafir odaklı yaklaşımımız ile göz lazeri operasyonlarımızı sürdürerek hastalarımızı mutlu etmeye devam ediyoruz.

Almanya menşeili hassas cihazlarla kliniğimizde her hastaya özel bir şekilde gerçekleştirilen göz lazeri, 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Göz lazeri ameliyatı sürecinde, 3 boyutlu göz haritası çıkarmak için son teknoloji WaveFront kullanılmaktadır. Ayrıca ActiveTrack 3-D göz izleme sistemi ve bıçaksız lazer tekniği Femtosaniye Lazer teknolojisinin de kullanılması operasyonların başarı oranını artırmaktadır. Kliniğimiz bu sayede göz lazeri operasyonlarını komplikasyonsuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bu sayede hastalarımızın göz lazeri konusundaki korku ve endişelerini gideriyoruz.

Kliniğimizde göz lazerinde iLasik, ReLEx Smile ve PRK/Lasek yöntemlerini başarıyla uygulamaktadır. Uzman ve tecrübeli göz doktorlarımız, önce sizleri kapsamlı bir muayeneden geçirir. Bu muayene ile göz lazerinde hangi yöntemin uygulanacağına sizin isteğinize ve sağlık durumunuza göre karar verilir. Kliniğimizde hastaya özel tedavi yöntemi belirlenerek, tecrübeli doktorlarımız sayesinde göz rahatsızlıklarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Göz doktorlarımızın sahip olduğu tecrübe sayesinde 15 yılı aşkın bir süredir binlerce başarılı ameliyat gerçekleştirilmiştir.

https://www.medibeautyklinik.com/goz-lazeri/

iLasik

Her hastaya özel olarak uygulanan iLasik, göz kusurlarının bıçaksız lazer yöntemiyle düzeltilmesini sağlayan son teknoloji bir göz lazeri yöntemidir.

ReLEx Smile

ReLEx Smile, flep adı verilen kapakçığı oluşturmaya gerek kalmadan, miyop, hipermetrop ve astigmat gibi göz tedavilerinin yapıldığı göz lazeri yöntemidir.

PRK/Lasek

PRK/Lasek göz lazeri yöntemi, ince bir kornea tabakası (flepleri) olan hastalarda kullanılırken, astigmat gibi sorunları olan hastalara da uygulanan bir göz lazeri yöntemidir.

Göz Lazeri - Sıkça Sorulan Sorular

Göz lazeri, tıbbi açıdan tamamen güvenlidir. LASIK tedavileri 1999'dan beri milyonlarca kez uygulanmıştır. Komplikasyon oranı yüzde 0,05 gibi yok denecek oranlarda olup, kontakt lenslerde de benzer bir komplikasyon oranı ile karşılaşılabilmektedir. Kliniğimizde kullanılan son teknoloji ekipmanlar ve uzman doktorlarımız sayesinde göz lazeri oldukça güvenli bir operasyondur. Kliniğimizde göz lazeri ameliyatı sürecinde 3 boyutlu göz haritası çıkarmak için WaveFront teknolojisi kullanılırken, ActiveTrack 3-D göz izleme sistemi ve bıçaksız lazer tekniği Femtosaniye Lazer teknolojisi de operasyonlarımızın başarı oranını artırmaktadır. Göz doktorlarımızın sahip olduğu tecrübe sayesinde her yıl binlerce komplikasyonsuz ameliyat gerçekleştirilmektedir.

Kliniğimizde, göz lazeri ameliyatı öncesinde doktorlarımız tarafından gerçekleştirilecek detaylı muayene ile hangi yöntemin uygulanacağına karar verilir. Muayenede, lazer yöntemine karar verebilmek için, gözünüzün kornea kalınlığı yapısı, diyoptri değerleri, çap değerleri ve presbiyopi durumu incelenir. 

Kliniğimizde göz lazeri ameliyatı sonrası hemen görmeye başlarsınız ancak ertesi gün görme kabiliyeti çok daha iyi olur. Tam iyileşme süreci ise en fazla birkaç hafta sürmektedir.