Göz Lazeri Metotları


Kliniğimiz uzman doktorları, ileri teknoloji göz lazeri metotlarını uzun yıllardır başarıyla uygulamaktadır. Bu sayede miyop, hipermetrop ve astigmat gibi göz hastalıklarından kolay bir şekilde kurtulabilir, gözlük kullanımınızı sonlandırabilirsiniz.

Göz lazerinde iLasik, PRK/Lasek ve Relex Smile göz lazeri yöntemlerini uygulamaktayız. Göz lazerinde 3 boyutlu göz haritası çıkarmak için WaveFront teknolojisi kullanılırken, ActiveTrack 3D göz izleme sistemi ve bıçaksız Femtosaniye Lazer teknolojisi de operasyonlarımızın başarı oranını artırmaktadır. Doktorlarımızın sahip olduğu uluslararası birikim ve tecrübe ile göz lazeri operasyonlarımız komplikasyonsuz bir şekilde gerçekleştirilir.

Kliniğimizde damla yoluyla lokal anestezi yapılarak ağrısız bir şekilde gerçekleştirilen göz lazeri operasyonu, genellikle 10 ile 15 dakika sürmektedir. Göz lazeri sonrası, operasyona ve sağlığınıza göre değişmekle birlikte, ortalama bir ya da iki gün içerisinde rutin hayatınıza dönebilirsiniz.

Uzman ve tecrübeli göz doktorlarımız, önce sizleri kapsamlı bir muayeneden geçirir. Bu muayene sonrasında, sizin isteğinize ve sağlık durumunuza göre, hangi göz lazeri yönteminin uygulanacağına karar verilir. Kliniğimizde hastaya özel tedavi yöntemi belirlenerek, tecrübeli doktorlarımız sayesinde göz rahatsızlıklarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz. Göz lazeri ve lens uygulamalarında gösterdiğimiz bu hassasiyet ve kullandığımız teknolojik ekipmanlar ile operasyonlarımızı yüzde 100 başarı ile tamamlıyoruz.

https://www.medibeautyklinik.com/goz-lazeri-metotlari/

iLasik Göz Lazeri

Hastaya bireysel olarak odaklanılarak yapılan özel tedavi yöntemidir.

Korneada kesi yapılmadan, flep oluşturularak yapılır.

WaveFront teknolojisi ile 3 boyutlu kornea haritası şeklinde özel görme profiliniz ile yüzde 100 başarı oranı sağlanır. 

İleri teknoloji olan bıçaksız Femtosaniye Lazer (Intralase) yöntemi kullanılır. 

 

PRK / Lasek Göz Lazeri

Flepsiz, yara izi bırakmayan bir göz lazeri yöntemidir.

Genellikle ince kornealarda kullanılır.

PRK Lasek göz lazeri yöntemi ile lazer tedavisi, kornea tabakası örtüsü (flep) katlanmadan gerçekleştirilir.

Relex Smile Göz Lazeri

Minimal invaziv cerrahi ile kornea açılmaz, sadece minimal bir delikten lazer uygulanır.

Korneanın doğal yapısını koruması sayesinde iyileşme hızlanır.

Bu yöntem özellikle ince kornealı hastalar veya yoğun sportif aktiviteleri olanlar için uygundur.

Göz Lazeri Teknikleri - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde uzman ve tecrübeli göz cerrahisi doktorlarımız tarafından yapılacak kapsamlı muayene ile gözleriniz için en uygun tedavi yöntemi belirlenir.

Kliniğimizde göz lazeri sürecinde 3 boyutlu göz haritası çıkarmak için WaveFront teknolojisi kullanılmaktadır. ActiveTrack 3-D göz izleme sistemi ve bıçaksız lazer tekniği Femtosaniye Lazer teknolojisinin de kullanılması operasyonların başarı oranını artırmaktadır. Kliniğimizde, iLasik, PRK/Lasek ve ReLEx Smile göz lazer yöntemleri kullanılmaktadır. Göz doktorlarımızın sahip olduğu tecrübe sayesinde 10 yılı aşkın bir süredir binlerce komplikasyonsuz ameliyat gerçekleştirilmiştir.