Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Nedir?


Gözler, insanlardaki en önemli duyu organlarından biri olmakla birlikte aynı zamanda yüzdeki ifadeyi de şekillendirir. Ancak doğal yaşlanma süreci, göz çevresindeki cildin doğal ve dinamik görünümünün bozulmasına neden olabilir. Özellikle bu bölge, cilt çok ince olduğu için kırışmaya meyillidir. Az miktarda oluşan yağ dokusu bile göz kapaklarının sarkmasını veya gözlerin altında torbaların oluşmasını sağlar.

Kliniğimizde göz kapağı estetiği (blefaroplasti), çeşitli nedenlerle göz kapaklarında ortaya çıkan fonksiyonel problemleri gidermek ve görünümü iyileştirmek için yapılan cerrahi operasyondur. Genellikle estetik bir operasyon olarak uygulanan göz kapağı estetiği (blefaroplasti), zaman zaman göz kapakları nedeniyle görüş alanının kısıtlanması durumunda da uygulanabilmektedir. Göz kapağı estetiği (blefaroplasti) yaşlanma sürecini durduramazken, cildin durumunu bir süreliğine eski haline getirilebilir.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Nasıl Yapılır?

Kliniğimiz uzman ve tecrübeli estetik doktorları, göz kapağı estetiği (blefaroplasti) öncesinde kapsamlı bir muayene ile cildi inceleyerek kesinin yapılacağı en uygun yeri belirler. Daha sonra bölge steril bir maske ile kapatılarak üst ve alt göz kapaklarındaki ince kesiler yapılır. Kapağa basılan yağ miktarı dahil olmak üzere kapaklardaki fazla deri cerrahi olarak çıkarılır.

Ameliyattan sonra üst göz kapaklarının derisi oldukça pürüzsüz hale gelir. Bu  da daha genç ve dinamik bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Alt göz kapakları da kırışıksız hale geldiğinden gülümsediğinizde de tamamen doğal bir görünüme kavuşursunuz. Deneyimli doktorlarımız, göz kapağı estetiği operasyonlarını hastalarımızın estetik istekleri önceliğiyle gerçekleştirmektedir.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Operasyonu Öncesi ve Sonrası

Göz kapağı estetiği (blefaroplasti) operasyonu öncesinde hastanın tam kapsamlı muayenesi gerçekleştirilir. Hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Doktorumuzun muayenesinde hastanın estetik olarak istekleri de dinlenilerek operasyona karar verilir. Ayrıca operasyonun seyrini açıklayarak, ortaya çıkabilecek olası riskler ile ilgili bilgilendirme yapılmaktadır.

Kliniğimizde bir ile üç saat arasında süren göz kapağı estetiği (blefaroplasti) operasyonu, genel anestezi altında yapılır. Ancak sadece bir Plexr lazer tedavisi gerekiyorsa bu işlem lokal anestezi altında yapılır. Operasyon sonrasında bir gün hastanede kalmanız gerekmektedir. Sadece birkaç gün sonra günlük aktivitelerinize geri dönebilirsiniz. Operasyon sonrası ortaya çıkan şişlik, 2-3 gün sonra kaybolurken, hematomun (doku içindeki kan birikimi) ise yaklaşık iki haftada azalmaktadır.

https://www.medibeautyklinik.com/goz-kapagi-estetigi/

Göz Kapağı Estetiği Operasyonu İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

45 dk -1 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1/2 Gün (Lokal) - 1 Gün (Genel Anestezi)

Günlük Hayata Dönüş

4-5 Gün

Göz Kapağı Estetiği - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde bir ile üç saat arasında süren göz kapağı estetiği (blefaroplasti) operasyonu, genel anestezi altında yapılmaktadır. Ancak sadece bir Plexr lazer tedavisi gerekiyorsa bu işlem lokal anestezi altında yapılır.

Göz kapağı estetiği sonrası iyileşme süreci, yaklaşık 1-2 hafta sonra tamamlanır. Ancak bu, operasyona ve hastanın sağlık durumuna göre de değişiklik gösterebilir. Estetik doktorlarımızın titizliği ve tecrübesi sayesinde, iyileşme süreci daha hızlı ve sağlıklı gerçekleşmektedir. 

Kliniğimizde yaptıracağınız göz kapağı estetiği sonrası, uzman doktorlarımızın tecrübesinin teknolojiyle birleşmesi sayesinde, herhangi bir operasyon izi kalmayacaktır.