Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Nedir?

Gözler, insanlardaki en önemli duyu organlarından biri olmakla beraber aynı zamanda merkezi konumlarından dolayı ifadeyi şekillendirirler. Ancak çoğu zaman doğal yaşlanma süreci göz çevresindeki cildin doğal ve dinamik görünümünü bozulmasına neden olur. Bu bölgede cilt çok ince olduğu için kırışmaya meyillidir. Az miktarda yağ dokusu bile göz kapaklarının sarkmasını veya gözlerin altında torbaların oluşmasını sağlar. Çok aktif yüz ifadelerine ve mimiklere sahip olanlar, bu kırışıklıklara genç yaşta bile sahip olabilirler.

Göz kapağı estetiği (blefaroplasti), çeşitli nedenlerle göz kapaklarında ortaya çıkan fonksiyonel problemleri gidermek ve görünümü iyileştirmek için yapılan cerrahi operasyondur. Genellikle estetik bir operasyon olan göz kapağı estetiği (blefaroplasti), zaman zaman göz kapakları nedeniyle görüş alanının kısıtlanması durumunda da uygulanabilmektedir. Göz kapağı estetiği (blefaroplasti) yaşlanma sürecini durduramazken, cildin durumunu bir süreliğine eski haline getirilebilir.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Nasıl Yapılır?

Göz kapağı estetiği (blefaroplasti) öncesinde kapsamlı bir muayene ile cildi inceleyen doktor, ciltte bir kalemle kesinin yapılacağı en uygun yeri çizer. Daha sonra bölge steril bir maske ile kapatılarak üst ve alt göz kapaklarındaki ince kesiler yapılır. Kapağa basılan yağ miktarı dahil olmak üzere kapaklardaki fazla deri cerrahi olarak çıkarılır.

Estetik ameliyattan sonra üst göz kapaklarının derisi oldukça pürüzsüz hale gelir ve gözler tekrar parlar. Bu  da daha genç ve dinamik bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Alt göz kapakları da kırışıksız hale geldiğinden gülümsediğinizde de tamamen doğal bir görünüme kavuşursunuz.

Göz Kapağı  Estetiği (Blefaroplasti) Operasyonu Öncesi ve Sonrası

Kliniğimizde göz kapağı estetiği (blefaroplasti) operasyonu öncesinde hastanın tam kapsamlı muayenesi gerçekleştirilir. Hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Doktorla yapılan görüşmede hastanın estetik olarak istekleri de dinlenilerek operasyona karar verilir. Ayrıca operasyonun seyrini açıklayarak operasyonla bağlantılı olarak ortaya çıkabilecek olası riskler ile ilgili bilgilendirme yapılmaktadır.

Bir ile üç saat arasında süren göz kapağı estetiği (blefaroplasti) operasyonu genel anestezi altında yapılmaktadır. Ancak sadece bir Plexr lazer tedavisi gerekiyorsa bu işlem lokal anestezi altında yapılır.

Hastanede kalış için bir gece yeterlidir. Operasyondan sadece birkaç gün sonra hasta normal günlük aktivitelerine geri dönebilir. Göz kapağı estetiği (blefaroplasti) operasyonu nedeniyle şişlik ortaya çıkabilir ancak 2-3 gün sonra kaybolmaktadır. Operasyon sonrası ortaya çıkan hematomun (doku içindeki kan birikimi) ise yaklaşık iki haftada azalmaktadır. Hasta, iki ile üç ay yoğun güneş veya solaryum radyasyonundan korunmalıdır.

https://www.medibeautyklinik.com/goz-kapagi-estetigi/

Göz Kapağı Estetiği Operasyonu İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

45 dk -1 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1/2 Gün (Lokal) - 1 Gün (Genel Anestezi)

Günlük Hayata Dönüş

4-5 Gün

Göz Kapağı Estetiği - Sıkça Sorulan Sorular

Bir ile üç saat arasında süren göz kapağı estetiği (blefaroplasti) operasyonu, genel anestezi altında yapılmaktadır. Ancak sadece bir Plexr lazer tedavisi gerekiyorsa bu işlem lokal anestezi altında yapılır.

Göz kapağı estetiği sonrası iyileşme süreci, yaklaşık 1-2 hafta sonra tamamlanır. Ancak bu, operasyona ve hastanın sağlık durumuna göre de değişiklik gösterebilir. 

Kliniğimizde yaptıracağınız göz kapağı estetiği sonrası, uzman ve tecrübeli doktorlarımızın tecrübesinin teknolojiyle birleşmesi sayesinde, herhangi bir operasyon izi kalmayacaktır.