Göz Kapağı Estetiği Operasyonu

Çalışma Saatlerimiz
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Sorularınız mı Var?

Yaş almak güzel bir şey… Yaş aldıkça güzelleştiğimizi unutmamalıyız. Ancak yapılacak bazı küçük dokunuşlar güzelliğimize güzellik katabilir. Genel olarak olduğumuzdan daha yaşlı bir görünüme sahip olmamızın sebebi, göz çevresindeki çeşitli deformasyonlardır.

Göz kapağı düşüklüğü, göz altı torbaları ve de göz çevresindeki kırışıklıklar olduğumuzdan daha yaşlı görünmemize sebep olur. Göz kapağı ameliyatı ise bugün başarıyla uygulanan, harika sonuçlar yaratan bir işlemdir.

göz kapağı estetiği

Göz kapağında kas ve derilerde yaşanan gevşemeler sarkmalara sebep olur ve yağ dokuları da daha görünür bir hal alabilir. Bu durumda ise yağ dokuları torbalanmalar oluşturabilir. Yapılması gereken ise buradaki kas ve yağ dokularında onarım yapılmasıdır.

Kimler Göz Kapağı Operasyonu Yaptırabilir?

Göz kapağı ameliyatı, biz uzman tarafından gerekli görüldüğü ve yapılması uygun bulunduğu sürece 35 yaş sonrasında her yaşta yapılabilir. Eğer görmeye engel teşkil edecek doğuştan bir durum söz konusu ise çocukluk ya da gençlik dönemlerinde de yapılabilir.

Ayrıca ameliyata ya da anesteziye engel teşkil edecek herhangi bir durum olmadığı sürece herkese uygulanabilir. Yalnız buradaki önemli nokta, kişinin kendi başına göz kapağı düşüklüğü teşhisi koyamayacağı ve tek başına göz kapağı ameliyatına karar veremeyeceğidir. Yani doktorunuz ile birlikte bir değerlendirmede bulunmalısınız. Bunun için de ücretsiz muayene ve teşhis imkânından faydalanabilir, hemen uzmanlarımızdan randevu alabilirsiniz.

Kimler Göz Kapağı Operasyonu Öncesi

Göz kapağı estetiği öncesinde, hastanın kullandığı ilaçlar varsa kontrol edilmelidir. E vitamini, kan sulandırıcı ve benzeri ilaçlar kullanılıyorsa bırakılması gerekebilir. Bu süreçte doktorunuz size takviye olarak C vitamini önerebilir. C vitamini iyileşmenizi hızlandırıcı etki gösterecektir.

Ayrıca göz kapağı ameliyatı öncesinde alkol kullanımı, jöle ya da makyaj malzemesi gibi kozmetik ürünlerin kullanımı bırakılmalıdır. Sigara da yine bu sürece olumsuz etki edebilecek bir alışkanlık olduğundan bırakılması yerinde olur.

Kimler Göz Kapağı Operasyonu Sonrası

Göz kapağı düşüklüğü, bazen sadece estetik kaygılar ile bazen ise uyandırdığı rahatsızlık ve görmeyi engelleyici etki sebebi ile ameliyat gerektirebilecek bir durumdur. Her halukarda gerçekleştirilen göz kapağı ameliyatı sonrasında ilk olarak hafif bir ağrı ya da sızının olması doğaldır ve basit ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir. Bu süreçte gözlerinizi ovuşturmamaya özen göstermelisiniz. Ortalama 4 – 5 gün sonra gözlerinize yapılan pansuman çıkarılmış olacaktır. Ayrıca göz kapağı ameliyatı sonrasında ilk 2 gün dergi, kitap, gazete vb. okumaktan kaçınması gerekir. 5 gün süre ile de araç kullanılmamalıdır.

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatının ardından bir süre gözlerinizi aşırı ışıktan korumalısınız. Tüm bunların yanı sıra doktorunuzun farklı uyarıları da olabilir. Tüm bunlara ne kadar çok uyarsanız, o kadar hızlı bir iyileşme gösterirsiniz.

Kimler Göz Kapağı Operasyonu Fiyatı

Göz kapağı estetiği fiyatları en çok soru gelen noktalardan biridir. Haklı olarak bu ameliyatın maddi boyutu merak ediliyor. Ancak muayene ve teşhis yapılmadan göz kapağı estetiği fiyatları üzerine söz söylemek mümkün değil.

Eğer ciddi olarak göz kapağı ameliyatı düşünüyorsanız, göz kapağı estetiği fiyatları ile ilgili net bir bilgi almak için ücretsiz muayene için randevu alabilir ve doktorlarımız ile görüşebilirsiniz.

Sorularınız mı Var?

Ortalama olarak üst göz kapağı ameliyatı yarım saat kadar sürerken, alt göz kapağı ameliyatı da 1 saat kadar sürmektedir.

Oluşan hafif morluk ve şişlikler, ameliyattan ortalama 10 gün sonra tamamen ortadan kaybolacaktır.

Göz kapağının katlanma noktasına kesi uygulanarak gerçekleştirilen ameliyatın izi ancak gözleriniz kapalıyken belli olur. O da zamanla ten rengini alacağından görünürlüğü büyük oranda ortadan kalkacaktır.

Göz kapağı ameliyatının net sonuçlarını, operasyonun ardından 1 aylık zaman zarfı sonrasında görebilirsiniz.