Göğüs Küçültme

Göğüs (Meme) Küçültme Nedir?

Büyük bir göğüs (meme), bazı kadınlar için önemli olurken, vücut oranlarına uyum sağlamayan çok büyük göğüslere sahip olmak fiziksel bir yük haline gelebilir. Sütyen askısının büzülmesi, göğüs altlarında egzama oluşumu gibi sorunlar büyük göğsün olumsuz etkileridir. Bununla birlikte birçok kadın, büyük göğüslerin çok dikkat çektiği algısıyla psikolojik olarak olumsuz etkilenmektedir.

Kliniğimizde göğüs (meme) küçültme ameliyatı, uyumlu ve daha küçük bir göğüs şekli elde etmeyi amaçlayan bir operasyondur. Göğüs (meme) küçültme ameliyatıyla sadece göğüs boyutunu küçültmek değil, aynı zamanda uyumlu ve estetik olarak şekillendirilmiş göğüslerin oluşturulmasını sağlamak da amaçlanmaktadır.

Göğüs (Meme) Küçültme Nasıl Yapılır?

Göğüs (meme) küçültme ameliyatında fazla yağ ve glandüler doku alınmaktadır. Operasyonda genişleyen areola küçültülerek göğüs ucunun pozisyonu ayarlanır ve cilt sıkılaştırılır. Operasyon öncesi planlanan kesiler de cilt üzerinde işaretlenerek göğüs ucunun yeni pozisyonu belirlenir. Göğüs (meme) küçültme ameliyatı sonrasında her memede belirli ölçüde bulunan yağ doku nedeniyle liposuction yapılmasının gerekli olduğu zamanlar da olabilmektedir. Buna operasyon öncesi doktorla gerçekleştirilen kapsamlı muayene sırasında karar verilir.

Uzman ve tecrübeli doktorlarımız, göğüs (meme) küçültme ameliyatlarını kliniğimiz son teknolojisiyle birleştirerek uzun yıllardır başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Göğüs estetiği operasyonlarında sahip olduğumuz ileri tanı ve tedavi yöntemleriyle hastalarımızın kliniğimizden mutlu ve sağlıklı bir şekilde ayrılmasını sağlıyoruz.

Göğüs Küçültme (Meme Küçültme) Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Göğüs (meme) küçültme ameliyatı öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir. Göğüs (meme) küçültme ameliyatının ön koşulları, hastanın yasal yaşta olması, fiziksel gelişimini tamamlamış ve fiziksel sağlığının stabil olmasıdır. Hasta hamilelik planlanıyorsa operasyondan önce emzirmenin bitimine kadar beklenmesi tavsiye edilir.

Kliniğimizde genel anestezi altında yapılan göğüs (meme) küçültme ameliyatı genellikle üç ile dört saat arasında sürmektedir. Operasyondan yaklaşık iki hafta sonra günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz. Yaklaşık iki ay herhangi bir spor faaliyeti yapılmamalıdır. Ayrıca ameliyat izleri, iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

https://www.medibeautyklinik.com/gogus-kucultme/

Göğüs Küçültme İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

3 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

2 Hafta

Göğüs Küçültme - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimiz uzman ve tecrübeli doktorları, göğüs küçültme operasyonlarını 2006 yılından beri başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bu tecrübenin teknolojiyle birleşmesi nedeniyle, operasyon sonrası ortaya çıkan izler, zamanla kaybolarak fark edilmeyecek seviyeye gelir.

Göğüs küçültme operasyonu, gelişimini tamamlayan her kadın vücudunda gerçekleştirilebilir. Ancak tıbbi bir ihtiyaç halinde, daha erken yaşlarda da gerçekleştirilebilir. Ayrıca göğüs küçültme operasyonu için herhangi bir üst yaş sınırı da bulunmamaktadır. 

Vücut oranlarına uyum sağlamayan çok büyük göğüslere sahip olmak kadınlar için fiziksel bir yük haline gelebilir. Sütyen askısının büzülmesi, göğüs altlarında egzama oluşumu, sırt, omuz ağrısı ve sportif faaliyetlerde kısıtlama gibi sorunlar, büyük göğsün olumsuz etkileridir. Bu durumlarda göğüs küçültme operasyonu çözüm olarak uygulanır. Kliniğimiz uzman ve tecrübeli doktorları, göğüs küçültme operasyonlarını komplikasyonsuz bir şekilde uzun yıllardır gerçekleştirmektedir.