Göğüs İmplantları

Göğüs (Meme) İmplantları Nedir?

Kadınların vücudunda görünüm için en fazla önem verdikleri yerlerden biri göğüstür. Birçok kadın yaşam koşulları değiştiğinde (hamilelik, kilo problemleri vb.) vücuda daha uyumlu bir göğsü arzulayabilir. Bu nedenle göğüs (meme) estetiğinde göğüs (meme) implantları, oldukça sık talep edilen alanlardan biri haline getirmiştir.

Göğüs (meme) implantları, göğüs büyütme amacıyla uygulanan silikon protezlerdir. Göğüs şekli, istenilen sütyen cup ölçüsüne ek olarak, bağ dokusunun yapısı, göğüs bezlerinin konumu ve göğüs derisi de dikkate alınarak belirlenir. Göğüs (meme) implant tipleri ile doğal bir görünüm sağlayan anatomik şekilli bir silikon seçme seçeneğiniz de vardır. Aynı zamanda dolgun, seksi ve doğal görünen yuvarlak bir implant seçme imkanına da sahipsiniz.

Göğüs (Meme) İmplantları Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs (meme) implantları ile göğüs (meme) büyütme ameliyatı öncesinde uzman estetik doktorlarımız tarafından kapsamlı bir ön muayenede gerçekleştirilir. Ön muayenede, hastanın estetik olarak beklentileri doktorlarımız tarafından dinlenerek tedavi yöntemi ve kullanılacak implant belirlenir.

Göğüs (meme) implantları ile göğüs (meme) büyütme ameliyatı, tespit edilen bölgede bir kesi yapılarak implant koyulmasıyla gerçekleştirilir.  Göğüs (meme) büyütme ameliyatı için üç farklı kesi yöntemi kullanılmaktadır. Bunlar kolun altından, göğüs altından ve areola çevresinden olabilmektedir. İmplantlar, belirlenen bölgede küçük bir kesi sonrası meme bezinin veya biriken göğüs kasının arkasına yerleştirilir.

Operasyonlarda, genellikle yuvarlak biçimli implantlar kullanılır. Kliniğimizde sadece sertifikalı kaliteli üreticiler olan Mentor, Motiva veya Polytech implantları kullanılmasının yanı sıra göğsünüze ve vücut pozisyonunuza uyum sağlama özelliğine sahip çipli göğüs (meme) implantlarının da kullanılması mümkündür. Çipli göğüs (meme) implantlarının sahip olduğu dijital kimlik kartı, mobil uygulama sayesinde göğsünüzün durumuyla ilgili bilgi almanızı sağlar. Bu dijital kimlik kartı ile ameliyatın üzerinden çok zaman geçmesine rağmen implant ile ilgili bilgi alınabilirken aynı zamanda o bölgede oluşabilecek kanama ya da enfeksiyonun tespit edilmesini sağlar.

Göğüs (Meme) İmplantları Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Göğüs (meme) implantları ile göğüs (meme) büyütme ameliyatı öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir. Kullanılacak olan implantın şekline ve boyutlarına hastayla beraber karar verilmektedir.

Kliniğimizde genel anestezi altında yapılan göğüs (meme) büyütme ameliyatı, genellikle üç ile dört saat arasında sürmektedir. Operasyondan sadece birkaç gün sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Operasyon sonrasında altı ile sekiz hafta boyunca destek sütyeni giymeniz gerekmektedir. Bu sürede hiçbir spor faaliyeti yapılmaması gerekirken, ameliyat izleri iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

https://www.medibeautyklinik.com/gogus-implantlari/

Göğüs İmplantları İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

3-4 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

6 Gün

Günlük Hayata Dönüş

7-8 Gün

Göğüs İmplantları - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimiz, göğüs implantlarında sadece sertifikalı ve kaliteli üreticiler olan Mentor, Motiva veya Polytech implantları kullanmaktadır. Hasta, göğüs implant operasyonu sonrasında, doktorlarımızın tavsiyelerine uyarak hareket etmelidir. Bu sayede göğüs estetiğinde kullanılan implantların ömür boyu kullanılabilmesi mümkündür. 

Kliniğimizde gerçekleştirilen göğüs implantları estetik operasyonundan sadece birkaç gün sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Operasyon sonrasında altı ile sekiz hafta boyunca destek sütyeni giymeniz gerekmektedir. Bu sürede hiçbir spor faaliyeti yapılmaması gerekirken, ameliyat izleri iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

Kliniğimizde, göğsünüze ve vücut pozisyonunuza uyum sağlama özelliğine sahip çipli göğüs (meme) implantları da kullanılmaktadır. Çipli meme implantlarının sahip olduğu dijital kimlik kartı, uygulama yardımıyla göğsünüzün durumuyla ilgili bilgi almanızı da sağlar. Bu dijital kimlik kartı ile ameliyatın üzerinden çok zaman geçmesine rağmen implant ile ilgili bilgi alınabilirken, aynı zamanda o bölgede oluşabilecek kanama ya da enfeksiyonun tespit edilmesini sağlamaktadır.