Göğüs İmplantları

Göğüs (Meme) İmplantları Nedir?

Kadınların vücutlarında görünüm için en fazla önem verdikleri yerlerden biri göğüstür. Birçok kadın yaşam koşulları değiştiğinde (hamilelik, kilo problemleri vb.) daha büyük bir göğsü arzulayabilir. Bu nedenle göğüs (meme) estetiğinde göğüs (meme) implantları, oldukça sık talep edilen alanlardan biri haline getirmiştir.

Göğüs (meme) implantları, göğüs büyütme amacıyla göğüse uygulanan silikon protezlerdir. İstenilen sütyen cup boyutuna ek olarak göğüs şekli, bağ dokusunun yapısı, göğüs bezlerinin konumu ve göğüs derisi de dikkate alınarak gerçekleştirilir. Göğüs (meme) implant tipleri ile doğal bir görünüm sağlayan anatomik şekilli bir varyant seçme seçeneğiniz vardır. Aynı zamanda dolgun ve daha seksi ama aynı zamanda daha yapay görünen yuvarlak bir implant seçme imkanına da sahipsiniz.

Göğüs (Meme) İmplantları Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Göğüs (meme) implantları ile göğüs (meme) büyütme ameliyatı, o bölgeden bir kesi yapılarak implant koyulmasıyla gerçekleştirilen bir operasyondur.  Göğüs (meme) büyütme ameliyatı için üç farklı kesi yöntemi kullanılmaktadır. Bunlar kolun altından, göğüs altından ve areola çevresinden olabilmektedir. Kesi için karar verilen bölgede küçük bir cilt kesisi sonrası implantlar meme bezinin veya biriken göğüs kasının arkasına yerleştirilir. Genellikle yuvarlak implantlar kullanılır. Ayrıca göğsünüze ve vücut pozisyonunuza uyum sağlama özelliğine sahip çipli göğüs (meme) implantları da kullanılması mümkündür. Çipli göğüs (meme) implantlarının sahip olduğu dijital kimlik kartı sayesinde uygulama yardımıyla göğsünüzün durumuyla ilgili bilgi almanızı da sağlar. Bu dijital kimlik kartı ile ameliyatın üzerinden çok zaman geçmesine rağmen implant ile ilgili bilgi alınabilirken aynı zamanda o bölgede oluşabilecek kanama ya da enfeksiyonun tespit edilmesini sağlamaktadır.

Kliniğimizde sadece sertifikalı kaliteli üreticiler olan Mentor, Motiva veya Polytech implantları kullanılmaktadır. Örneğin Mentor, sunulan en çeşitli formlarda 500’den fazla farklı implanta sahiptir. Bu, göğüs implantlarında istenen sonuca ulaşmanın neredeyse her zaman mümkün olduğu anlamına gelir.

Göğüs (Meme) İmplantları Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Göğüs (meme) implantları ile göğüs (meme) büyütme ameliyatı öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir. Kullanılacak olan implantın şekline ve boyutlarına hastayla beraber karar verilmektedir.

Genel anestezi altında yapılan göğüs (meme) büyütme ameliyatı genellikle üç ile dört saat arasında sürmektedir. Operasyondan sadece birkaç gün sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Operasyon sonrasında altı ile sekiz hafta boyunca destek sütyeni giymeniz gerekmektedir. Bu sürede hiçbir spor faaliyeti yapılmaması gerekirken, ameliyat izleri iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

https://www.medibeautyklinik.com/gogus-implantlari/

Göğüs İmplantları İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

3-4 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

6 Gün

Günlük Hayata Dönüş

7-8 Gün

Göğüs İmplantları - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimiz, göğüs implantlarında sadece sertifikalı ve kaliteli üreticiler olan Mentor, Motiva veya Polytech implantları kullanmaktadır. Hasta, göğüs implant operasyonu sonrasında, doktorlarımızın tavsiyelerine uyarak hareket etmelidir. Bu sayede göğüs estetiğinde kullanılan implantların ömür boyu kullanılabilmesi mümkündür. 

Kliniğimizde gerçekleştirilen göğüs implantları estetik operasyonundan sadece birkaç gün sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Operasyon sonrasında altı ile sekiz hafta boyunca destek sütyeni giymeniz gerekmektedir. Bu sürede hiçbir spor faaliyeti yapılmaması gerekirken, ameliyat izleri iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

Kliniğimizde, göğsünüze ve vücut pozisyonunuza uyum sağlama özelliğine sahip çipli göğüs (meme) implantları da kullanılmaktadır. Çipli meme implantlarının sahip olduğu dijital kimlik kartı, uygulama yardımıyla göğsünüzün durumuyla ilgili bilgi almanızı da sağlar. Bu dijital kimlik kartı ile ameliyatın üzerinden çok zaman geçmesine rağmen implant ile ilgili bilgi alınabilirken, aynı zamanda o bölgede oluşabilecek kanama ya da enfeksiyonun tespit edilmesini sağlamaktadır.