Göğüs Estetiği

Göğüs (meme), kadınların vücutlarında görünüm için en fazla önem verdikleri yerlerden biridir. Çoğu kadının yaşam koşulları değiştiği zaman daha büyük bir göğsü arzulaması, göğüs (meme) estetiğini Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi’de oldukça sık talep edilen alanlardan biri haline getirmiştir. Göğüs (meme) şekli genetik olarak belirlendiğinden sadece plastik cerrahi operasyonuyla değişim sağlanabilir.

Gelişmedeki birtakım sorunlar, yaşlılık, genetik nedenler ya da hastalıklar, göğüslerin sarkmış olmasına, normalden büyük veya küçük olmasına ve bozuk bir şekle sahip olmasına neden olabilir. Bu durum özgüven eksikliği, depresyon gibi psikolojik sorunlar başta olmak üzere birçok soruna da neden olabilir. Bunlar için bir çözüm olarak düşünülen göğüs (meme) estetiği, kadında veya erkekte göğsün şeklini ve boyutunu değiştirmeyi amaçlayan tüm plastik cerrahi operasyonlarını içermektedir. Göğüs (meme) estetiği operasyonları arasında göğüs büyütme, göğüs küçültme, göğüs dikleştirme, göğüs implantları, mastopeksi ve jinekomasti yer almaktadır.

Göğüs (meme) estetiği operasyonlarının bir diğer tercih edilme sebebi ise meme kanseridir. Meme kanseri en sık görülen kanser türlerinden biridir. Meme kanseri nedeniyle göğüs kaybı fiziksel ve psikolojik açıdan oldukça olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle göğüs (meme) estetiği, meme kanseri tedavisiyle birlikte düşünülerek tedavinin bir adımı haline gelmiştir. Meme kanseri tedavisi ve operasyonu sonrası göğüs (meme) estetiği, fiziksel açıdan iyileşme sağlamasının yanında yaşam kalitesini de yükseltecektir.

Kliniğimiz, 2006 yılından bu yana ağırlıklı olarak yurt dışından gelen hastalara göğüs (meme) estetiği alanında göğüs büyütme, göğüs küçültme, göğüs dikleştirme, göğüs implantları, mastopeksi ve jinekomasti operasyonlarını uzman ve tecrübeli doktorlarıyla uygulamaya devam etmektedir. Kliniğimizde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında tüm operasyonlar, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı, hiçbir katkı maddesi içermeyen ve sadece doktorlar tarafından satın alınabilen ürünlerle gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Medibeauty Klinik, her türlü komplikasyona anında karşılık verilebilecek, son teknoloji ekipmanlarla donatılmış, tam teşekküllü hastane ortamına sahip olup, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanındaki tüm operasyonlarını güvenli bir şekilde gerçekleştirmektedir.

https://www.medibeautyklinik.com/gogus-estetigi/

Tedaviler

Göğüs Büyütme

Göğüs (meme) büyütme ameliyatı, uyumlu ve daha büyük bir göğüs şekli elde etmeyi amaçlayan bir operasyondur.

Göğüs Küçültme

Büyük bir göğüs genellikle kadınlık belirtisi olarak kabul edilir. Ancak göğüsler çok büyükse ve vücut oranlarına uyum sağlamazsa fiziksel bir yük haline gelebilir...

Göğüs Dikleştirme

Göğüs (meme) dikleştirme, çeşitli nedenlerle sarkan memeleri tekrar şekillendirmek ve dikleştirmek amacıyla yapılan plastik cerrahi operasyonudur...

Göğüs İmplantları

Birçok kadın yaşam koşulları değiştiğinde (hamilelik, kilo problemleri vb.) daha büyük bir göğsü arzulayabilir. Bu nedenle göğüs (meme) estetiğinde göğüs (meme) implantları, oldukça sık talep edilen alanlardan biri haline getirmiştir...

Mastopeksi

Kadınlar ne yazık ki çeşitli nedenlerle yıllar içinde göğüs şeklini ve sıkılığını kaybedebilir. Bu sebeplerden dolayı kadınlarda özgüven, cinsellik ve günlük hayat olumsuz olarak etkilenebilir...

Jinekomasti

Erkekler için fit bir vücut ve sıkı bir göğüs oldukça önemli hale gelmiştir. Ancak erkeklerde göğüs hacmi kadınlardaki gibi büyükse hasta sıkıntı çekmeye başlayabilir...

Medibeauty Klinik

Medibeauty Klinik Estetik Merkezi, 2006'dan bu yana sağlık sektöründe yer almaktadır. Ağırlıklı olarak yurt dışından gelen hastalara plastik cerrahi, saç ekimi, göz lazeri, göz içi lens, diş estetiği ve obezite cerrahisi gibi alanlarda hizmet veren kliniğimiz, gerçekleştirdiği 55 binin üzerinde operasyon ile ülkemizin sağlık turizmine katkıda bulunmaktadır.

detaylı bilgi
Plastik Cerrahi Tıbbi Kadromuz

Medibeauty Klinik Estetik Merkezi, alanında uzman ve tecrübeli doktorlara sahip bir şekilde uzun yıllardır hizmet vermektedir. Merkezimiz doktoru Prof. Op. Dr. İsmail E. , tecrübesini ve uluslararası tanınırlığını ileri teknoloji yöntemlerle birleştirerek plastik cerrahi ve göğüs estetiği tedavilerini başarılı bir şekilde sürdürürken, hastalarımızın sağlıklı ve mutlu bir şekilde ayrılmasını sağlamaktadır. 

detaylı bilgi

Göğüs Estetiği Süreci

Kliniğimiz, göğüs estetiği operasyonlarında yurt dışından ve yurt içinden gelen hastalarına sağlıklı ve konforlu bir operasyon süreci sunmaktadır. Yurt dışından ve yurt içinden gelecek hastalarımızı karşılayarak, otel-havaalanı-hastane transferlerini gerçekleştiriyoruz. İstanbul içinden gelecek hastalarımızı talep ettikleri adreslerinden VIP aracımızla alarak, arzu ettikleri adrese transferini yapıyoruz.

1Gün
İstanbul'a Geliş

VIP Transfer aracımız, sizi talep ettiğiniz adreste veya havalimanında karşılayarak, istediğiniz adrese ya da kliniğimize kadar güvenle ulaşmanızı sağlar. İlk gününüzü dinlenerek ya da İstanbul'u gezerek geçirebilirsiniz. 

2Gün
Ön Muayene ve Operasyon

Plastik cerrahi operasyonu öncesi uzman estetik doktorlarımız tarafından kapsamlı bir ön muayene gerçekleştirilir. Operasyona engel bir bulgu olmaması durumunda, size özel olarak belirlenen tedavi yöntemi ile estetik operasyonunuz gerçekleştirilir. Operasyon sonrası, eğer ki klinikte kalmanız gerekmiyorsa, sizi VIP transfer hizmetimizle istediğiniz adrese götürebiliriz. 

3Gün
Kontrol Muayenesi

Uzman plastik cerrahi tıbbi kadromuz tarafından kontrol muayenesi gerçekleştirilir. Sizlere operasyon sonrası dikkat etmeniz gerekenler aktarılarak, kullanmanız gereken ekipman ve ürünler size teslim edilir. Operasyon sonrası VIP aracımızla istediğiniz adrese transferiniz gerçekleştirilir. Doktorumuz sağlık durumunuzu inceledikten sonra uygun görürse, İstanbul'u gezebilirsiniz.

5-8Gün
İstanbul'dan Gidiş

Uzman plastik cerrahi tıbbi kadromuz, gerekirse sizleri uğurlamadan önce ek olarak kontrol muayeneleri gerçekleştirebilir. Buna doktorlarımız tarafından operasyona ve sağlık durumunuza göre karar verilir. Tekrardan sizleri VIP transfer hizmetimiz ile dilediğiniz adresten alarak, havaalanına veya adresinize bırakacağız. En büyük önceliğimiz sizlerin kliniğimizden sağlıklı ve mutlu ayrılması. 

Göğüs Estetiği - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimiz, 2006 yılından bu yana göğüs (meme) estetiği alanında göğüs büyütme, göğüs küçültme, göğüs dikleştirme, göğüs implantları, mastopeksi ve jinekomasti operasyonlarını uzman ve tecrübeli doktorlarıyla uygulamaya devam etmektedir.

Kliniğimizde göğüs (meme) estetiği operasyonlarının bir diğer tercih edilme sebebi ise meme kanseridir. Meme kanseri en sık görülen kanser türlerinden biridir. Meme kanseri nedeniyle göğüs kaybı, fiziksel ve psikolojik açıdan oldukça olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle göğüs (meme) estetiği, meme kanseri tedavisiyle birlikte düşünülerek tedavinin bir adımı haline gelmiştir. Meme kanseri tedavisi ve operasyonu sonrası göğüs (meme) estetiği, fiziksel açıdan iyileşme sağlamasının yanında yaşam kalitesini de yükseltecektir.

Erkekler için fit bir vücut ve sıkı bir göğüs oldukça önemli hale gelmiştir. Ancak erkeklerde göğüs hacmi kadınlardaki gibi büyükse hasta sıkıntı çekmeye başlayabilir. Jinekomasti, hormonlardan etkilenen fazla meme dokusudur. Yağ miktarı ortalamanın üzerinde ise diyetle meme hacmi küçültülebilir ancak jinekomasti vücut yağındaki artıştan veya fazla kilolu olmasından kaynaklanıyorsa estetik cerrahi düşünülebilir. Kliniğimizde erkekler için gerçekleştirilen jinekomasti ameliyatı ile meme dokusu alınarak göğüs tekrar düzgün bir biçime kavuşturulur. Kliniğimiz uzman doktorları, yılların birikimiyle, bu operasyonu rahatlıkla yapabilecek deneyime sahiptir.