Göğüs Dikleştirme

Göğüs (Meme) Dikleştirme Nedir?

Doğal yaşlanma sürecinde cildin elastikiyetini ve direncini kaybetmesi, yanlış sütyen kullanımı, doğum ve emzirme süreci gibi nedenlerle göğüsler olumsuz olarak etkilenebilir. Bu sebeplerden dolayı kadınlarda özgüven, cinsellik ve günlük hayat olumsuz olarak etkilenir. Kliniğimizde göğüs (meme) dikleştirme ise çeşitli nedenlerle sarkan memeleri tekrar şekillendirmek ve dikleştirmek amacıyla uygulanan plastik cerrahi operasyonudur.

Göğüs (Meme) Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Göğüs (meme) dikleştirme için kliniğimizde yirmiden fazla çeşit kesi kullanılabilir. Bu kesinin nasıl ve nerede yapılacağına, operasyon öncesinde gerçekleştirilen kapsamlı muayenede, uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından göğüs boyutu, cilt dokusunun durumu ve göğüs uçlarının konumu dikkate alınarak karar verilir.

Göğüs (meme) dikleştirme, hafif meme sarkması gerçekleşen hastalara silikon protez uygulanarak gerçekleştirilir. Operasyonda sarkan göğsün altına silikon protez konulur. Göğüs sarkması fazla olan ve meme bezi yeterli olan hastalara ise göğüs (meme) küçültme ameliyatıyla benzer işlemler gerçekleştirilmektedir. Fazla yağ ve glandüler doku alındıktan sonra genişleyen areola küçültülerek göğüs ucunun pozisyonu ayarlanır ve cilt sıkılaştırılır. Ancak göğüs (meme) dikleştirme ameliyatında farklı olarak meme bezi küçültmesi yapılmaz. Meme bezi miktarı yetersiz ise göğüs altına uygulanan silikon protez sonrası fazla yağ ve glandüler doku alınarak derideki bolluk toplanır.

Kliniğimiz uzman estetik doktorları, göğüs (meme) dikleştirme ameliyatlarını, sahip oldukları uluslararası tecrübe ve yetkinlikle uzun yıllardır gerçekleştirmeye devam etmektedir. Sahip olduğumuz teknolojik imkanlar, operasyon öncesinde, sırasında ve sonrasında kullanılarak, başarılı ve komplikasyonsuz bir tedavi süreci geçirmenizi sağlar.

Göğüs (Meme) Dikleştirme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Göğüs (meme) dikleştirme ameliyatı öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durumu analiz edilir. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir. Göğüs (meme) dikleştirme ameliyatının ön koşulları, hastanın yasal yaşta olması, fiziksel gelişimini tamamlamış ve fiziksel sağlığının stabil olmasıdır. Ancak operasyon konusunda nihai kararı doktorumuz verecektir.

Kliniğimizde genel anestezi altında yapılan göğüs (meme) dikleştirme ameliyatı, genellikle üç ile dört saat arasında sürmektedir. Operasyondan yaklaşık iki hafta sonra günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz. Operasyon sonrası iki ay herhangi bir spor faaliyeti yapılmamalıdır. Ayrıca ameliyat izleri iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

https://www.medibeautyklinik.com/gogus-diklestirme/

Göğüs Dikleştirme İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

2-4 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

2 Hafta

Göğüs Dikleştirme - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde göğüs (meme) dikleştirme, çeşitli nedenlerle sarkan göğüsleri tekrar şekillendirmek ve dikleştirmek amacıyla yapılan plastik cerrahi operasyonudur. 

Göğüs dikleştirme operasyonu, gelişimini tamamlayan her kadın vücudunda gerçekleştirilebilir. Ayrıca herhangi bir üst yaş sınırı da bulunmamaktadır. Ancak hastanın yasal yaşta olması gerekmektedir. Kliniğimiz uzman ve tecrübeli doktorları, göğüs dikleştirme operasyonlarını uzun yıllardır başarıyla gerçekleştirmektedir. 

Göğüs dikleştirme operasyonu kliniğimizde genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Operasyon sonrası sadece ilk gün ağrı olması beklenmektedir. Operasyondan yaklaşık iki hafta sonra günlük aktivitelerinize dönebilirsiniz.