Göğüs Dikleştirme

Göğüs (Meme) Dikleştirme Nedir?

Doğal yaşlanma sürecinde cildin elastikiyetini ve direncini kaybetmesi, yanlış sütyen kullanımı, doğum ve emzirme süreci gibi nedenlerle göğüsler olumsuz olarak etkilenebilir. 

Sonuç olarak, kadınların özgüvenleri, cinsel hayatları ve genel anlamda hayat kaliteleri olumsuz olarak etkilenebilir. Göğüs (meme) dikleştirme ise çeşitli nedenlerle sarkan memeleri tekrar şekillendirmek ve dikleştirmek amacıyla uygulanan cerrahi operasyondur.

Göğüs (Meme) Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Göğüs (meme) dikleştirme için kliniğimizde yirmiden fazla çeşit kesi çeşidi kullanılabilir. Kesinin nasıl ve nerede yapılacağına, operasyon öncesinde gerçekleştirilen kapsamlı muayenede, doktorlarımız tarafından göğüs boyutu, cilt dokusunun durumu ve göğüs uçlarının konumu dikkate alınarak karar verilir.

Göğüs (meme) dikleştirme, hafif meme sarkması gerçekleşen hastalara silikon protez uygulanarak gerçekleştirilir ve sarkan göğsün altına silikon protez konulur. Göğüs sarkması fazla olan ve meme bezi yeterli olan hastalara ise göğüs (meme) küçültme ameliyatıyla benzer işlemler gerçekleştirilmektedir. 

Fazla yağ ve glandüler doku alındıktan sonra genişleyen areola küçültülerek göğüs ucunun pozisyonu ayarlanır ve cilt sıkılaştırılır. Ancak göğüs (meme) dikleştirme ameliyatında farklı olarak meme bezi küçültmesi yapılmaz. Meme bezi miktarı yetersiz ise göğüs altına uygulanan silikon protez sonrası fazla yağ ve glandüler doku alınarak derideki bolluk toplanır.

Medibeauty Klinik estetik doktorları, göğüs (meme) dikleştirme ameliyatlarını, sahip oldukları uluslararası tecrübe ve yetkinlikle uzun yıllardır gerçekleştirmeye devam etmektedir. Sahip olduğumuz teknolojik imkanlar, operasyon öncesinde, sırasında ve sonrasında kullanılarak, hastaların başarılı ve komplikasyonsuz bir tedavi süreci geçirmesini sağlar.

Göğüs (Meme) Dikleştirme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Göğüs (meme) dikleştirme ameliyatı öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durumu analiz edilir. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında hastaya bilgilendirmede bulunulur ve buna göre operasyon konusunda karar verilir. 

Göğüs (meme) dikleştirme ameliyatının ön koşulları, hastanın yasal yaşta olması, fiziksel gelişimini tamamlamış ve fiziksel sağlığının stabil olmasıdır; ancak operasyon konusunda nihai kararı doktorumuz verir.

Kliniğimizde genel anestezi altında yapılan göğüs (meme) dikleştirme ameliyatı, genellikle üç ile dört saat arasında sürmektedir ve hastalar operasyondan yaklaşık iki hafta sonra günlük aktivitelerine dönebilir. Operasyon sonrası iki ay herhangi bir spor faaliyeti yapılmamalıdır. Ayrıca ameliyat izleri iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

https://www.medibeautyklinik.com/gogus-diklestirme/

Göğüs Dikleştirme İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

2-4 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

2 Hafta

Göğüs Dikleştirme - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde göğüs (meme) dikleştirme, çeşitli nedenlerle sarkan göğüsleri tekrar şekillendirmek ve dikleştirmek amacıyla yapılan plastik cerrahi operasyonudur. 

Hasta yasal yaşta olduğu sürece, göğüs büyütme operasyonu, gelişimini tamamlayan her kadın vücudunda gerçekleştirilebilir ve herhangi bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Medibeauty Klinik doktorları, göğüs dikleştirme operasyonlarını uzun yıllardır başarıyla gerçekleştirmektedirler.

Göğüs dikleştirme operasyonu kliniğimizde genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Operasyon sonrası sadece ilk gün ağrı olması beklenirken, hastalar operasyondan yaklaşık iki hafta sonra günlük aktivitelerine geri dönebilmektedirler.