Göğüs Büyütme

Göğüs (Meme) Büyütme Nedir?

Göğüs, kadınların vücutlarında görünüm için en fazla önem verdikleri yerlerden biridir. Özellikle yaşam koşulları değiştiğinde, daha büyük ya da düzgün bir göğüs kadınlar tarafından arzu edilmektedir. Bununla birlikte, hamilelikten sonra bağ dokusu yapısının gevşemesi veya büyük kilo kaybı da bir kadının göğsüyle artık rahat hissetmemesine yol açar. Kliniğimizde bu gibi sorunlara çözüm olarak düşünülen göğüs (meme) büyütme ameliyatı, uyumlu ve daha büyük bir göğüs şekli elde etmeyi amaçlayan bir operasyondur.

Göğüs (Meme) Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde göğüs (meme) büyütme ameliyatı, o bölgeden bir kesi yapılarak implant koyulmasıyla gerçekleştirilen bir operasyondur. Uzman plastik cerrahi doktorlarımız, göğüs (meme) büyütme ameliyatı için üç farklı kesi yöntemi kullanmaktadır. Bunlar kolun altından, göğüs altından ve areola çevresinden olabilmektedir. Kesi için karar verilen bölgede küçük bir cilt kesisi sonrası implantlar meme bezinin veya biriken göğüs kasının arkasına yerleştirilir. İmplantlar iki memenin büyüklüğündeki olası asimetrileri telafi etmek için de kullanılır.

Estetik doktorlarımız, sertifikalı ve kaliteli üreticiler olan Mentor, Motiva veya Polytech implantlarını tercih etmektedir. Operasyonlarda genellikle yuvarlak implantlar kullanılır. Ayrıca isteğinize ve sağlık durumunuza göre göğsünüze ve vücudunuza uyum sağlama özelliğine sahip çipli meme implantları da kullanılması mümkündür. Çipli meme implantlarının sahip olduğu dijital kimlik kartı, uygulama yardımıyla göğsünüzün durumuyla ilgili bilgi almanızı sağlar. Bu dijital kimlik kartı ile ameliyatın üzerinden çok zaman geçmesine rağmen implant ile ilgili bilgi alınabilirken, aynı zamanda o bölgede oluşabilecek kanama ya da enfeksiyonun tespit edilmesini de sağlamaktadır. Kliniğimiz tecrübeli plastik cerrahi doktorları tarafından kullanılan çipli meme implantları, operasyon sonrası göğsünüzün durumunun takip edilmesini sağlayarak, olası bir komplikasyon durumunda erken müdahale imkanı sağlamaktadır. Bu nedenle operasyon sonrasında implantlarınız için endişe duymanıza gerek yoktur.

Göğüs (Meme) Büyütme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Göğüs (meme) büyütme ameliyatı öncesi, hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir. Kullanılacak olan implantın şekline ve boyutlarına hastayla beraber karar verilmektedir. Bu sayede aynada kendinizi daha da mutlu hissetmenizi sağlıyoruz.

Kliniğimizde genel anestezi altında yapılan göğüs (meme) büyütme ameliyatı, genellikle üç ile dört saat arasında sürmektedir. Operasyondan sadece birkaç gün sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Operasyon sonrasında altı ile sekiz hafta boyunca destek sütyeni giymeniz gerekmektedir. Bu sürede hiçbir spor faaliyeti yapılmaması gerekirken, ameliyat izleri iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

https://www.medibeautyklinik.com/gogus-buyutme/

Göğüs Büyütme İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

1-2 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

2 Hafta

Göğüs Büyütme - Sıkça Sorulan Sorular

Göğüs büyütme operasyonu, gelişimini tamamlayan her kadın vücudunda gerçekleştirilebilir. Ayrıca herhangi bir üst yaş sınırı da bulunmamaktadır. Ancak hastanın yasal yaşta olması gerekmektedir. Doku yeterince sağlam ve elastik olduğu sürece, göğüs büyütme operasyonunda, yaşlılıkta bile iyi sonuçlar gözlenmektedir. Kliniğimiz uzman ve tecrübeli doktorları, göğüs büyütme operasyonlarını uzun yıllardır başarıyla gerçekleştirmektedir. 

Kliniğimizde iki farklı göğüs implantı kullanılmaktadır. Bunlardan biri yuvarlak implantlar diğeri ise damla şekilli ve anatomik implantlardır. Yuvarlak implantlar özellikle göğüsün üst ve iç kutbunu biraz daha fazla vurgular. Anatomik implantlar ise göğüsün doğal damla şeklini kopyalayarak daha uyumlu bir görünüş sağlar.  Kliniğimiz uzman ve tecrübeli doktorları, hangi implantların kullanılacağına muayene sonrasında hastanın da istek ve beklentilerini dinleyerek karar verir. 

Hastanın göğsü ve göğüs kafesi üzerindeki çeşitli ölçüm noktaları, hasta için ideal implant boyutunun belirlenmesini sağlar. Örneğin, implant çok büyük seçilirse kozmetik ve sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Kliniğimizde göğüs (meme) büyütme operasyonu öncesi gerçekleştirilecek kapsamlı muayene ile hastanın istekleri de dinlenerek, uygun implant boyutuna ve tedaviye karar verilir.