Soğuk Lipoliz Hakkında Tüm Merak Edilenler

Soğuk Lipoliz

Kişilerin mide, bacak ve kalça gibi vücut bölgelerinde spor veya diyetlere rağmen giderilemeyen yağlar hem bedensel hemde psikolojik olarak kişiye rahatsız verebilmektedir. Bu yüzden soğuk lipoliz yöntemi uzman estetik doktorları tarafından uygulanan çözüm yöntemidir.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Deri altındaki yağ hücrelerinin hassas ve kontrollü bir şekilde soğutularak dondurulmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Vücudun her bölgesinde kullanılabilen soğuk lipoliz işlemiyle soğuk tedavi sonucu ölen yağ hücreleri artık oluşmaz ve işlem gören bölgeler de sağlıklı görünümüne kavuşur.

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Uzman estetik doktorlarımız, işlemde öncelikle sağlığınız ve estetik beklentilerinizi göz önünde bulundurarark hareket ederler.Tedavi öncesi kapsamlı muayene gerçekleştirilerek tedavinin uygulanacağı bölgeler belirlenir.

 

 • İşlem cerrahi bir müdahale gerektirmeden uygulanmaktadır.
 • Herhangi bir kesik veya dikiş ihtiyacı olmadan uygulanır.
 • Cilt üzerine yerleştirilen aplikatörler gerek duyulan bölgelerde cildin soğumasını sağlar.
 • Cildin soğuması ile dokuların uyarılarak sıkılaşması işlemi ile aplikatörlerin emme işlemi başlar.
 • İşlemden sonra masaj yapılarak işlem tamamlanır.
 • Soğuk lipoliz tedavisinde ölü yağ hücreleri soğuğa dayanamadıkları için artık yenilenemezler.

Soğuk Lipoliz İşlemi Öncesi Neler Yapılır?

Kişinin soğuk lipoliz tedavisi öncesi genel muayenesi yapılarak kan örneği alınır. Kişinin kan tetkikleri yapıldıktan sonra herhangi bir durumun göz ardı edilmemsi için kalp ritmini ölçen ekg tetkiki de yapılır. Bu hazırlıklar sonrası sıkıntı görülmeyen durum sonrası işlem yapacak kişiye doktorlar tarafından işlemin ne olduğu, nasıl yapılabileceği, nelerin uygun olduğu tüm açıklığıyla anlatılır.

 

Soğuk Lipoliz İşlem Sonrası Neler Yapılır ?

 • Ayakta tedavi şeklinde yürütülen tedavi, tamamen ağrısız bir şekilde, birkaç seansta gerçekleştirilir.
 • Tedavi sonrası sosyal hayatınıza devam edebilir ve spor bile yapabilirsiniz.
 • Tedavinin sonucu ise bireysel metabolizmaya ve tedavi sonraki süreçte hasta uyumluluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir.
 • Hızlı ve sağlıklı bir iyileşme süreci için doktorlarımızın tedavi sonrası tavsiyelerine uyulması önemlidir.

 

Yapılan işlem sonrası kişi yapacağı spor ve sağlıklı beslenmeyle işlemin kalıcılığına destek olabilmektedir. İşlem yapılan klinik, doktor deneyimi ve işlem kalitesi de bu süreçte en önemli faktördür.

Soğuk Lipoliz İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

Kişinin obezite gibi sorunu olmamasına ve belirli kiloda olmasına rağmen vücudun belirli bölgelerinde bölgesel fazlalıklar olabilir. Bunun için yapılan diyet ve spor kilo vermekte ve istenilen görüntüye sahip olmakta yeterli olmayabilir. Böyle durumlarda cerrahi bir işlem olmadan bu sorunu çözmek isteyen kişiler süreç sonrası normal yaşamına dönecek zamanın hızlı olacağı bir yöntem olan soğuk lipoliz yöntemini tercih etmektedir.

Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Tedavisi Ne Kadar Sürmektedir?

Ayakta tedavi şeklinde yürütülen işlem, ağrısız bir şekilde birkaç seansta gerçekleştirilirken, yaklaşık olarak 45 ile 60 dakika kadar sürer.

Tedavi Sonrası Etkisi Ne Zaman Görülür?

Soğuk lipoliz işleminde sonuçların gözlemlenmesi kişiden kişiye ufak farklılıklar gösterebilir. ikinci haftadan itibaren bölgesel incelme görülür hale gelmektedir. İstenilen vücut ölçülerine gelme süreci ise 3-6 ay gibi bir zamanı içermektedir. Bu dönemde yürüyüş gibi fiziksel aktiviteler ve bol sıvı tüketimi sürecin kısalması açısından sizin destek olabileceğiniz faktörlerdir.

Soğuk Lipoliz Yapılamamasına Neden Olan Durumlar Nelerdir?

 • Geçmişinde yağ alma operasyonu olan kişilerin operesyon yapılan bölgesine lipoliz uygulanamaz.
 • Hamile ve emziren kadınlar için uygun değildir.

Soğuk Lipoliz Fiyatları Nedir?

Yapılacak bölgenin sayısına ve bölgesel yağ yoğunluğuna göre soğuk lipoliz fiyatı değişkenlik gösterebilmektedir. Tüm vücut ya da sadece bölgesel yapılacak tedavi için fiyatlar farklı olmakta ve tercih edilen klinik ile kullanılan cihaz ve malzemelerin marka kalitesine göre de fiyatlar farklılık göstermektedir.

https://www.medibeautyklinik.com/estetik-makaleleri/soguk-lipoliz-hakkinda-tum-merak-edilenler/