Çene Dolgusu (JAWLİNE)

Çene Dolgusu (JAWLİNE)

Çene dolgusu, son zamanlarda hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilen medikal estetik uygulama yöntemlerinden biridir. Jawline dolgusu olarak da isimlendirilen bu estetik uygulama genellikle çene bölgesindeki şekil bozuklukları ve yanaklarda meydana gelen sarkmalara müdahale etmek için kullanılmaktadır.

Çene (Jawline) Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu ile yüz hatları şekillendirilir ve bu işlem sonucunda çene hattını oluşturan çizgi ortaya çıkarılır. Çene hattında daha çekici bir görünüm elde edilmesini sağlayan bu işlem, çenede üçgen bir görünümün olmasını da sağlar.

Çene Dolgusu Neden Yapılır ?

 • Çene bölgesinde yaygın olarak görülebilen şekil bozuklukları, sarkmalar, gereğinden fazla büyük veya küçük hacim, çene hattı belirsizliği varsa
 • Çenenin fazla içeride olması veya alt çene hattının boyundan yeterince ayrışmaması
 • Ameliyat olmak istemeyen ve uzun iyileşme süresi için zamanı olmayan kişiler için, çene dolgusu gibi cerrahi olmayan teknikler tercih edilir.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Jawline dolgusu, Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı, sadece doktorlar tarafından satın alınabilen ve hiçbir katkı maddesi içermeyen ürünlerle gerçekleştirilmektedir. Tedavi öncesinde anestezi kremi ile çene hattı uyuşturulur. Daha sonrasında ise hyaluronik asit dolgusu çeneye küçük iğneler ile enjekte edilerek uygulanır.

İşlem Öncesi Ne Yapılır?

 • Dolgunun uygulanacağı bölge, hastanın ihtiyacına ve doktorun değerlendirmesine göre belirlenir,
 • Jawline dolgusu yapılmadan önce hastanın sağlık durumu analiz edilir,
 • Doktor tarafından gerekli olan bilgilendirmeler yapılır,
 • Hastanın ihtiyacına göre 2- 10 ml. arasında dolgu kullanılmaktadır

İşlem Sonrası Ne Yapılır ?

İşlem sonrası hasta günlük yaşantısına herhangi bir aksama olmadan devam edebilmektedir. Herhangi bir şişme durumunda buz uygulaması ve doktorunuz tarafından önerilen kremler yeterli olmaktadır.

Çene Dolgusu (JAWLİNE)

Çene Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

 • Anestezi, cerrahi girişim ve iyileşme süreleri gerektirmez
 • Kısa bir işlem olması nedeniyle vaktinizi çok alacak zaman kaybınız olmaz
 • Çene hattının belirginleştirilmesi ile daha genç bir yüz görünümü elde edilmesini sağlar
 • Yüz şekli ile uyumlu olacak çene görünümünün oluşturulmasına imkan tanır.
 • Çene ucu geride olan kişilerde tek seansta ideal çene şeklinin oluşturulmasını sağlar.
 • Yüzünüze daha zarif bir ifade kazandırır
 • Hastanede kalmanızı gerektirecek bir durum oluşmaz
 • İşlem sonrasında komplikasyon oluşma  olasılığı çok düşüktür

Dolgu İşlemi Ne Kadar Sürer? 

Dolgu işlemi hyaluronik asit ile yapıldığında, 15 dakika anestezik kremin etkisini göstermesi ve 10 – 15 dakkia dolgu uygulaması ile toplamda yarım saat kadar sürmektedir.

Çene Dolgusunun Yan Etkileri Veya Zararı Varmıdır ?

Uygulamada çapraz bağlı hyalüronik asit içerikli geçici dolgu maddeleri kullanılmaktadır ve komplikasyon riski minimum seviyelerde olmaktadır. İşlemden sonrası uygulama yapılan bölgelerde kısa süreli olarak hafif şişme ve kızarıklıklar görünebilir. Doktorunuzun önerilerine uymanız yeterli olacaktır.

İşlemin Etkisi Ne kadar Sürer?

Dolgu işlemi hyaluronik asit ile yapılırsa 6 ay-1 yıl  arasında etkililiği devam etmektedir.

Çene Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

Dolgu maddelerine karşı herhangi bir alerjisi olmayan ve sağlık sorunu bulunmayan herkes, jawline dolgusu yaptırabilir. Ancak kliniğimizde dolgu öncesi, tecrübeli ve uzman estetik doktorlarımız, sizleri kapsamlı bir muayeneden geçirerek uygulamanın yapılıp yapılmayacağına karar verir.

İşlem Geri Alınabilir Mi ?

Jawline dolgu işleminde hyalüronik asit içerikli dolgular kullanıldığı için vücut tarafından ortalama bir ile bir buçuk sene içerisinde emilerek kaybolur. Ancak kişi talep ederse cerrahi müdahale gerekmeden dolguların daha erken sürede eritilmesi de mümkündür.

Çene Dolgusu Fiyatları

Çene dolgusu fiyatı uygulama esnasında kullanılacak olan dolgunun türüne ve miktarına göre değişiklik göstermektedir. Hasta için gerekli olan dolgu türü ve miktarı farklı olabilir. Bu yüzden kullanılacak dolgunun miktarı doktor tarafından yapılan analiz ve muayeneden sonra karar verilerek fiyat belirlenmesi prosedürleri uygulanır.

https://www.medibeautyklinik.com/estetik-makaleleri/cene-dolgusu-jawline/