Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu estetiği, dudakların estetik yapısını değiştirmek ve iyileştirmek için yapılan dolgu estetiğidir.

Dudak dolgusu tedavisinde, yüzün özgünlüğünü vurgulayan doğal bir görünümün oluşturulması amaçlanmaktadır.  Tedavide önemli olan ise uyumlu ve orantılı bir dudağın yaratılmasıdır. Bu nedenle uzmanlar alt dudak, üst dudağın iki katı büyüklüğünde olması gerektiğini belirterek ağız köşelerinin de çok dolu olmaması gerektiğini düşünmektedir. Aynı zamanda dudak dolgusu, ağız konturlarını belirginleştirebildiğinden üst dudağı da mükemmel bir şekilde vurgulamaktadır.

Dudak Dolgusu Estetiği Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu estetiğinde iki yöntem kullanılmaktadır. Bunlardan biri dudaklara hyaluronik asit enjekte edilmesidir. Hyaluronik asit ile dudağın doldurulması, kalınlaştırılması ve biçimlendirilmesi mümkündür. Bu sayede dudaklar daha belirgin hale getirilebilir. Diğer bir yöntem ise otolog yağ enjeksiyonu tedavisidir. Otolog yağ enjeksiyonu tedavisinde yağ hücreleri, donör bölgelerden alınır. Ardından dudak şekli modellenirken yağ enjekte edilir. Ancak yağ hücrelerinin sadece bir kısmı hayatta kaldığından bu yöntemde birden fazla tedavi gerekebilir.

Dudak Dolgusu Estetiği Öncesi ve Sonrası

Dudak dolgusu estetiği öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Dudak dolgusu estetiğinde anestezi uygulanmazken, lokal anestezi yeterlidir. Dudak dolgusu estetiği, yaklaşık 20 dakika sürerken klinikte yatış da gerekli değildir. Tedaviden sonra bir süre spor, sauna ve solaryumdan uzak durmalı ve biraz dinlenmeniz gerekmektedir.

https://www.medibeautyklinik.com/dudak-dolgusu/

Dudak Dolgusu - Sıkça Sorulan Sorular

Dudak dolgusu tedavisinde, yüzün özgünlüğünü vurgulayan doğal bir görünümün oluşturulması amaçlanmaktadır. Tedavide önemli olan ise uyumlu ve orantılı bir dudağın yaratılmasıdır. Bu nedenle uzmanlar alt dudak, üst dudağın iki katı büyüklüğünde olması gerektiğini belirterek ağız köşelerinin de çok dolu olmaması gerektiğini düşünmektedir. Aynı zamanda dudak dolgusu, ağız konturlarını belirginleştirebildiğinden üst dudağı da mükemmel bir şekilde vurgulamaktadır.

Dudak dolgusu estetiği, yaklaşık 20 dakika sürerken klinikte yatış da gerekli değildir. 

Kliniğimizde gerçekleştirilen dudak dolgusunun, dudakların hassasiyeti üzerinde etkisi yoktur. Kliniğimiz uzman ve tecrübeli doktorları dudak dolgusu operasyonunu uzun yıllardır başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.