Dolgu

Dolgu Nedir?


Yüzde çeşitli nedenlerle kırışıklıklar ortaya çıkabilir. Genellikle yaşlanma süreci nedeniyle ortaya çıkan bu kırışıklıklar genç yaşlarda da görülmektedir. Yüzdeki bu kırışıklıkları giderebilmek için botulinum tip A proteini yüze enjekte edilerek dolgu uygulaması gerçekleştirilir.

Kaş, alın ve göz çevresinde oluşan kırışıklıkların dolgu sayesinde kolay bir şekilde giderilmesiyle genç ve dinamik bir yüze sahip olabilirsiniz. Yüz ve mimik kaslarının kasılmasını geçici olarak engelleyen dolgu ile kırışıklıkların yanı sıra kaş ve kaş çizgilerinin yanında ortaya çıkan kaz ayakları için de kullanılabilir. dolgu, aşırı terleme ve migren tedavilerinde de çözüm olarak tercih edilirken genç hastalarda ise profilaksi (hastalık ortaya çıkmadan hastalığın önlenmesi) olarak da uygulanmaktadır.

Dolgu uygulaması genellikle kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Ancak son dönemlerde erkekler tarafından da ilgi görmeye başlamıştır. Kliniğimiz uzman plastik cerrahi doktorları hem kadınlar hem de erkekler için dolgu tedavisini uygulayabilmektedir.

Dolgu Nasıl Yapılır?

Dolgu, genellikle yüzün elmacık kemiğine kadar üçte birlik kısmının altına enjekte edilerek uygulanmaktadır. Son derece çok ince uçlu bir iğne ile ağrısız bir şekilde enjekte edilen dolgu, lokal anestezik veya soğuk uygulama ile yapılmaktadır. Bu sayede batma etkisi profilaktik olarak engellenebilir. Hyaluronik asit dolgu maddeleri gibi aktif bileşenlerle kombinasyon halinde, bütünsel yaşlanma karşıtı tedavileri uygulama seçeneği de vardır. Dolguda mimik hareketlerinin azaltılması isteniyorsa uygulama mimik kaslarının içine, terleme şikayetlerinin giderilmesi isteniyorsa deri içine yapılır.

Dolgu uygulamalarında kullanılan ürün markası ve miktarı, yeniden tedavi ve sinir kas tamirinin hızı gibi birçok faktörü etkilerken, operasyonun maliyetini de belirlemektedir. Kliniğimizde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ürünler kullanılmakta, hasta gözetiminde ona özel olarak açılan ürünler katkı maddesi eklenmeden ve çoğaltılmadan direkt olarak uygulanmaktadır. Doktorlarımız, Dolgu tedavilerinde hastanın estetik istekleriyle hareket ederek doğal sonuçlar elde etmektedir.

Dolgu Uygulaması Öncesi ve Sonrası

Dolgu uygulaması öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Kliniğimizde dolgu tedavisi, lokal anestezi altında krem ​​veya soğuk uygulama ile yapılır. Genellikle yaklaşık 15-20 dakika süren dolgu tedavisinin etkisini göstermesi yaklaşık iki günü bulabilir. Uygulama sonrası günlük hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz.

https://www.medibeautyklinik.com/dolgu/

Botoks - Sıkça Sorulan Sorular

Kaş, alın ve göz çevresinde oluşan kırışıklıkların botoks sayesinde kolay bir şekilde giderilmesiyle genç ve dinamik bir yüze sahip olabilirsiniz. Yüz ve mimik kaslarının kasılmasını geçici olarak engelleyen botoks ile kırışıklıkların yanı sıra kaş ve kaş çizgilerinin yanında ortaya çıkan kaz ayakları için de kullanılabilir. Botoks, aşırı terleme ve migren tedavilerinde de çözüm olarak tercih edilirken genç hastalarda ise profilaksi (hastalık ortaya çıkmadan hastalığın önlenmesi) olarak da uygulanmaktadır.

Botoks tedavisi için cinsiyet fark etmemektir. Kliniğimizde botoks tedavisi, erkekler için de başarıyla uygulanmaktadır. 

Botoks tedavisi, genellikle 15-20 dakika sürer. Ancak botoksun etkisini göstermesi yaklaşık iki günü bulabilir. Uygulama sonrası günlük hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz.

Botoks tedavisinin yapılacağı yerin merdiven altı estetik merkezi olmamasına dikkat etmelisiniz. Kliniğimizde bakanlık tarafından onaylı ürünler kullanılmakta, hasta gözetiminde ona özel olarak açılan ürünler katkı maddesi eklenmeden ve çoğaltılmadan direkt olarak uygulanmaktadır. Botoks uygulamalarında kullanılan ürün markası ve miktarı, yeniden tedavi ve sinir kas tamirinin hızı gibi birçok faktörü etkilerken, operasyonun maliyetini de belirlemektedir.