Diş Cerrahisi

Çalışma Saatlerimiz
 • clockHafta içi 09:00 – 17:00
  Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Doktorumuza Sorun

Diş cerrahisi, ağız boşluğunda yer alan yumuşak doku ile sert dokuları ilgilendiren çeşitli kistik ve tümoral rahatsızlığın teşhisini ve cerrahisini operasyonlar ile yaparak gerçekleştiren bir bölümdür. Diş ve çene kırıkları, gömülü kalmış dişlerin çıkartılması, protez yapılması gibi tedavi alanlarının tamamı diş cerrahisini kapsar. Diş cerrahisi, lokal anestezi, genel anestezi veya sedasyon anestezisi kullanılarak gerçekleştirilir. Diş implantı, diş kaplama, diş protezi ve diş beyazlatma başlıca diş cerrahi bölümümüzün temel alanlarındandır.

diş cerrahisi

Diş cerrahisi, ağız, çene ve yüz bölgelerini ilgilendiren hastalıkların, yaralanmaların ve dokuların onarılması ile hem estetik hem de fonksiyonel anlamda bütünlüğünü sağlayarak kişilerin hayat kalitesini yükseltmeyi amaçlamaktadır.

Özellikle diş estetiğine önem veren kişilerin düzenli olarak diş cerrahisi kontrolünden geçmesi gerekmektedir.

Diş estetiğini etkileyen en önemli unsur diş rengidir. Bu doğrultuda uygulanacak tedaviler doktorunuzun yönlendirmesine göre diş beyazlatmadan başlayarak, kaplama ve diğer protez yöntemleri olabilir.

Diş Cerrahisinde Hangi Yöntemleri Kullanılır?

Diş cerrahi tedavileri kişiye özel olarak belirlenmektedir ve doktorlarımız tarafından yapılacak olan muayeneler sonucu gerekli tedavi yöntemlerine karar verilir.

Diş ve ağız sağlığı açısından düzenli olarak kontrollerin sağlanması da kullanılacak yöntemleri etkileyen bir süreçtir.

Dişlerin düzensiz duruşundan muzdarip olan hastalarda ortodonti tedavileri ve/veya kaplamalarla düzensizlikler düzeltilebilir.

Dişlerinden bir veya daha fazlasını kaybetmiş hastalarda dental implantlar, köprü veya protezlerle tamamlama yoluna gidilebilir.

Diş Cerrahisinin Kapsadığı Başlıca Alanlar Nelerdir?

 • Gömülü veya sürmüş dişlerin çekimleri,
 • Ağız, çene ve yüz bölgesinin her türlü enfeksiyonlarının tıbbi ve cerrahi tedavileri
 • Çenelerde oluşan kistik ve tümöral oluşumların cerrahi tedavileri
 • Ağız bölgesinin yumuşak doku hastalıklarının tedavileri
 • Ağız, çene ve yüz bölgesinde belirti veren sistemik hastalıkların tanısı ve gerektiğinde tıbbi konsültasyonlarla ilgili uzmanlık alanlarına yönlendirilmesi
 • Diş kökenli kemik içi lezyonların tedavisi
 • Çene ve yüz bölgesindeki kırık tedavileri
 • Dental protez yapımı öncesinde gerektiğinde dokuların cerrahi olarak düzeltilmesi
 • Çene, yüz bölgesi ağrılarının tıbbi ve cerrahi tedavileri
 • Dudak-Damak yarıklarının tedavisi
 • Dental implant uygulamaları

Diş Cerrahisi Fiyatları

Diş cerrahisinde fiyatlar düşükten yükseğe göre değerlendirildiğinde diş beyazlatma fiyatı, diş kaplama fiyatı, diş protezi fiyatı diş implantı fiyatı olarak sıralanmaktadır. Bu noktada hangi müdahaleye ihtiyacınız varsa bununla ilgili en güncel fiyatı kliniğimize ulaşarak alabilirsiniz.

Operasyonunuzun olası detaylarına göre sizi ücretsiz muayene olmanız için kliniğimizde ağırlayabiliriz.

Sorularınız mı Var?

Kliniğimizde her zaman seçilecek tedavilerin kişiye özel olması gerektiğini, bunun da yapılacak muayene neticesinde belirlenebileceğini savunmaktayız. Bununla beraber, diş ve ağız sağlığınız açısından bakıldığında, birden çok tedaviye ihtiyacınız da olabilir, keza bu da muayeneniz sırasında alternatifleri ile birlikte iletilmektedir.

Diş Cerrahisi tedavileri gelişen tıp ve ekipmanlar neticesinde çok hızlı değişmekte ve biz de Medibeauty Klinik son operasyon tekniklerini takip etmekte, gerekli gördüğümüz ekipman ve teknikleri de her alanda olduğu gibi Diş Cerrahisi’nde de kullanmaktayız.

Kesinlikle, olumlu yönde etkisi olaktadır. Eksik bir diş, düzensiz veya hizası bozuk veya beyaz olmayan dişler gülüş ve özgüveninizi etkiler ve sosyal yaşam kalitenizi düşürür. Bunun için Diş Cerrahisi tedavileri gülüşünüz ve günlük yaşam kalitenize hızlı ve direkt olarak olumlu etki eder.