Diş Cerrahisi

Diş cerrahisi, ağız boşluğunda yer alan yumuşak doku ile sert dokuları ilgilendiren, çeşitli kistik ve tümoral rahatsızlığın teşhisini ve cerrahisini gerçekleştiren bir bölümdür. Diş ve çene kırıkları, gömülü kalmış dişlerin çıkartılması, protez yapılması gibi tedavi alanlarının tamamı diş cerrahisini kapsar. Diş cerrahisi, lokal anestezi, genel anestezi veya sedasyon anestezisi kullanılarak gerçekleştirilir. Diş implantı, diş köprüsü, all on 4, diş kaplama ve diş beyazlatma başlıca diş cerrahi bölümümüzün temel alanlarındandır.

Kliniğimizde diş cerrahi tedavileri kişiye özel olarak belirlenmektedir ve doktorlarımız tarafından yapılacak olan muayeneler sonucu gerekli tedavi yöntemlerine karar verilir. Diş ve ağız sağlığı açısından düzenli olarak kontrollerin sağlanması da kullanılacak yöntemleri etkileyen bir süreçtir.

Dişlerin düzensiz duruşundan muzdarip olan hastalar, ortodonti tedavileri ve/veya kaplamalarla tedavi edilebilir. Dişlerinden bir veya daha fazlasını kaybetmiş hastalarda dental implantlar, köprü veya protezlerle tamamlama yoluna gidilebilir.

Kliniğimiz, diş cerrahisi operasyonlarını uzman ve tecrübeli doktorları ile 2006 yılından bu yana başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Kullandığımız ekipmanlar, misafir odaklı yaklaşımımız ve tecrübeli tıbbi kadromuz sayesinde, yurt dışından ve yurt içinden 55 binin üzerinde hastayı tedavi etme başarısı gösterdik. Bu güvence ve tecrübe ile artık hastalarımız daha güzel gülüyor.

https://www.medibeautyklinik.com/dis-cerrahisi/

Diş Cerrahisi Tedavileri

Diş Implantı

Diş implantı, eksik dişlerin tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. İmplant tedavisinde titanyum denilen yapay diş kökleri kullanılır. Bu diş köklerini vida olarak da düşünebiliriz...

Diş Köprüsü

Diş köprüsü, dişler arasındaki boşlukları kapatmak için uygun bir çözüm olarak düşünülebilir.  Boşluğu sınırlayan dişler taçlandırılarak ortasına bir köprü elemanı (yapay diş) yerleştirilerek sabitlenir.

All on 4

All on 4 implant teknolojisi, dişi olmayan hastalarda cerrahi bir operasyon gerçekleştirilerek 4 ile 6 adet diş implantı üzerine diş protezinin yerleştirilmesi işlemidir. 

Diş Estetiği

Diş Kaplama

Diş kaplama, dişlerin belli maddeler ve köprüler ile kapatılması işlemine verilen genel bir isimdir. Bir nevi diş restorasyonu olarak da düşünülebilir.

detaylı bilgi
Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, dişlerde dış etmenlerin etkisiyle oluşan (çay, kahve sigara vs) diş lekelerinin giderilmesinde sıkça tercih edilen bir yöntemdir.

detaylı bilgi
Diş Cerrahisi Kliniğimiz

Medibeauty Diş Cerrahisi Kliniği, 2006'dan bu yana diş estetiği, diş implantı, diş protezi, All-on-4 ve diş köprüsü gibi konularda hizmet vermektedir. Ağırlıklı olarak yurt dışından gelen hastaları tedavi eden kliniğimiz, operasyonlarını becerisi ve pratiği yüksek uzman diş estetiği kadrosuyla gerçekleştirmekte olup, tüm operasyonlar oluşabilecek komplikasyonlara anında cevap verebilecek ve JCI Sertifikasına sahip hastane ortamında gerçekleştirilmektedir.

detaylı bilgi
Diş Cerrahisi Tıbbi Kadromuz

Kliniğimizde, diş cerrahisi operasyonlarını A'dan Z'ye tüm tedavinizi planlayarak uygulayacak uzman ve tecrübeli diş hekimi kadrosu tarafından tedavi edileceksiniz. Doktorlarımız, kapsamlı muayene ile hastanın isteklerini dinleyerek en uygun tedavi yöntemine karar vermektedir. 

 

detaylı bilgi

Diş Cerrahisi - Sıkça Sorulan Sorular

Doktorlarımız, diş cerrahisinde hastalarımızı özel olarak muayene ederek en uygun tedavi yöntemine karar vermektedir. Tedavi yöntemine karar verirken hastanın istekleri önceliklidir. Kliniğimiz uzman ve tecrübeli doktorları, hastanın isteklerini dinleyerek operasyonu en doğru şekilde planlarlar. Kliniğimizde diş implantı, diş köprüsü, All on 4, diş kaplama ve diş beyazlatma tedavileri uygulanmaktadır.  

Kliniğimiz diş cerrahisinde, dişleriyle ilgili sağlık problemi yaşayan her hasta için bir çözüm sunmaktadır. Dişlerinde leke, sararma ve renk değişikliği olanlar, çarpık, sıkışık, kırılmış ve çatlamış dişe sahip olanlar kliniğimizde estetik diş cerrahisinden faydalanabilirler. 

Kliniğimizde gerçekleştirilecek diş cerrahisi operasyonunun gülüşünüzü etkilemesi kaçınılmazdır. Kliniğimizde gerçekleştirilen diş implantı, diş köprüsü, All on 4, diş kaplama ve diş beyazlatma ile gülüşleriniz beyaz ve ışıltılı olacaktır.