Diş Cerrahisi-Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde diş implantı, diş köprüsü, all on 4, diş kaplama ve diş beyazlatma, diş cerrahisi tedavi yöntemlerindendir. Diş cerrahisinde kullandığımız son teknoloji yöntemler ile uzman doktorlarımızın deneyimi, daha sağlıklı ve daha parlak gülüşlere sahip olmanızı sağlayacaktır.
Diş cerrahisi doktorlarımız, alanında uzman ve tecrübeli olup, uluslararası alanda çalışmalarıyla başarısını kanıtlamıştır. Doktorlarımız, sahip olduğu uluslararası tecrübe ve yetkinlikle, diş cerrahisi operasyonlarını uzun yıllardır komplikasyonsuz bir şekilde gerçekleştirmeye devam etmektedir. Diş doktorlarımız hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.
Kliniğimizde, dişlerinizdeki her sorun için bir tedavi yöntemi mevcuttur. Uzman ve tecrübeli doktorlarımız, sizleri kapsamlı bir muayeneden geçirerek ve isteklerinizi dinleyerek, size özel tedavi yöntemini belirler. Özellikle diş ve ağız sağlığı açısından düzenli olarak kontrollerin sağlanması da tedavi yöntemlerini etkileyen bir süreçtir. Diş cerrahisinde kullandığımız son teknoloji yöntemler ve mikrocerrahi aletler, diş cerrahisi operasyonlarımızın başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.
Kliniğimizde diş implant tedavisi sürecinde, doktorlarımız kapsamlı bir muayene ile dişlerinizin durumunu analiz eder. Diş yapısının incelendiği bu muayenede, implant uygulanmaya karar verilirse, çenenizin DVT röntgenleri ve alçı modelleri esas alınarak tedavi planlanır. Daha sonra implant uygulamasına geçilerek operasyon tamamlanır. Kliniğimiz uzman ve tecrübeli doktorları, sahip olduğu birikim ile diş cerrahisi operasyonlarını, 2006 yılından beri komplikasyonsuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.
Kliniğimizde uygulanan diş köprüsü tedavisi, dişler arasındaki boşlukları kapatmak için uygun bir çözüm olarak uygulanmaktadır. Boşluğu sınırlayan dişler taçlandırılır ve ortasına bir köprü elemanı (yapay diş) yerleştirilerek sabitlenir. Bu sabit protezler sıkıca yapıştırıldığından çıkarılamaz.
Kliniğimizde diş köprüleri, sağlamlıkları, esneklikleri ve iyi uyumları (biyouyumluluk) nedeniyle uzun süreli kullanım için ideal bir tedavi yöntemidir. Diş köprüsü, aynı zamanda 5 ile 15 yıl arasında bir dayanıklılık sağlamaktadır.
Kliniğimizde uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından çene kemiğine sıkı bir şekilde entegre edilen implantlar, uzun yıllar dayanıklı bir şekilde kullanılabilmektedir. Ancak hasta da dişlerine özenli bir şekilde bakım yaparak kontrollerini aksatmamalıdır.
Kliniğimizde uygulanan All-on-4 implant tedavisinde, implantlar, çeneye büyük bir kuvvetle yerleştirildiği ve uygun bir protezle birleştirildiği için tedaviden kısa bir süre sonra çiğnemek mümkündür.
Kliniğimizde yaptırılacak diş kaplama tedavisi sonrası, düzenli kontroller ve bakımlar yapıldığı sürece uzun yıllar boyunca dişlerinizi kullanabilirsiniz.
Kliniğimizde diş beyazlatma tedavisi sonrası, ilk 2 hafta dikkatli olunmalıdır. Özellikle çay, kahve, şarap ve sigara gibi diş sarartıcı maddelerden uzak durulmalıdır. İlk aylarda da aşırı soğuk ya da sıcak içeceklerden kaçınılmalıdır. Ayrıca kola gibi asitli içecekler de bu süreçte dişlerinize zarar verecektir. Bu unsurlara dikkat edilmelidir. Kliniğimiz, diş beyazlatma tedavisini uzman ve tecrübeli diş cerrahisi doktorlarıyla uzun yıllardır gerçekleştirmektedir.
Kliniğimiz uzman ve tecrübeli diş cerrahisi doktorları, sizleri kapsamlı bir ön muayeneden geçirerek, dişlerinizdeki renk bozukluğu için tedavi yöntemi belirler. Bunun için diş beyazlatma tedavisi çözüm olabileceği gibi diş kaplama tedavisi de önerilebilir. Doktorumuz, sizlerin isteğini dinleyerek en uygun tedavi yöntemini seçer.