DHI Tekniği ile Saç Ekimi


DHI Tekniği ile Saç Ekimi Nedir?

DHI (Direct Hair Implementation) tekniği Güney Kore’de Kyunpook National University tarafından özel olarak tasarlanan choi kalemi ile gerçekleştirilen bir saç ekimi yöntemidir ve her bir greft, choi kalemi ile açılan kanallara tek tek yerleştirilir. Bu yöntem, manuel saç ekimi tekniğinde iki aşamalı olan işlemi DHI tekniği ile tek aşamaya indirir. Uzman saç ekimi ekibimiz tarafından başarıyla uygulanan DHI tekniğinde, donör alandan alınan saç kökleri choi kalemi ile istenilen alana nakledilir. DHI tekniği ile yapılan saç ekimi operasyonunda kesi ya da yara izi oluşmaz, bu da operasyonun kalitesini ve doğallığını artırır.

DHI Tekniği ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır? 

DHI tekniği, FUE yöntemi ile alınan greftlerin choi kalemi ile istenilen alana ekilmesi yöntemidir. Choi kalemi, deriye uygulandığında kanal açar ve aynı zamanda grefti itici mekanizma ile kanalın içine sokar. Greftlerin hangi saç ekim yöntemi ile ekileceği bilgisayarlı saç analizi, hastanın tıbbi öyküsü ve donör ve ekim alanları göz önünde bulundurularak belirlenir. 

Uzman saç ekimi ekibimiz tarafından ön muayenede hastaya yapılan bilgisayarlı saç analizi sonucunda, hasta görüşü de alınarak en uygun tıbbi yöntem seçilir. Bu sayede operasyon sonrası doğal saç ekimi görünümü ile yüksek başarı oranımızı sürdürmekteyiz.

DHI Tekniği ile Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası 

DHI tekniği ile saç ekimi öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır ve buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Kliniğimizde DHI tekniği ile saç ekimi, hastaya göre değişmekle birlikte 6 ile 8 saat arasında sürmektedir. DHI tekniği ile saç ekimi sürecinde Comfort-In iğnesiz ve ağrısız anestezi yöntemi, 6 ile 10 saat arası süren saç ekimi operasyonunu daha da rahat hale getirmek için tasarlanan Gharieni Koltuklar, altın uçlu iğnelerin tercih edildiği FUE Gold greft alımı yöntemi ve saç analizi için üstün teknoloji cihazlar, uzman ve tecrübeli saç ekimi kadromuz tarafından kullanılmaktadır.

Sahip olduğumuz bu ileri tanı ve tedavi yöntemlerinin misafir odaklı yaklaşımımızla birleşmesiyle, hastalarımızın mutlu ve sağlıklı bir şekilde kliniğimizden ayrılmasını sağlıyoruz.

https://www.medibeautyklinik.com/dhi-teknigi-ile-sac-ekimi/

DHI Tekniği ile Saç Ekimi - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde DHI tekniği ile saç ekimi, FUE yöntemi ile alınan greftlerin choi kalemi adı verilen bir aletle istenilen bölgeye nakledilmesi işlemidir. Bu teknikte, choi kalemi deriye uygulanarak hem kanal açılır hem de greftler bu kanallara yerleştirilir. Manuel saç ekimi tekniğinde ise greftler elle nakledilir, saçların doğal yönü ve hizası dikkate alınır. Bu sayede, manuel saç ekimi tekniği ile saçlar doğal bir görünüm kazanır ve saç şekli istendiği gibi belirlenebilir.

Kliniğimizde DHI tekniği ile saç ekimi, iğnesiz ve acısız anestezi yöntemi Comfort-In ile gerçekleştirildiğinden ağrısız bir operasyondur. 

DHI saç ekimi tekniği, kliniğimizde choi kalemi ile donör alandan alınan saç köklerinin istenilen alana nakledilmesi yöntemidir. DHI yöntemi ile yapılan saç ekimi operasyonunda kesik ya da yara izi oluşmaz, bu da operasyonun kalitesini ve doğallığını artırır.