DHI Tekniği ile Saç Ekimi


DHI Tekniği ile Saç Ekimi Nedir?

DHI (Direct Hair Implementation) Tekniği ile Saç Ekimi, Güney Kore’deki Kyunpook Ulusal Üniversitesi’nde özel olarak geliştirilen choi kalemi ile yapılan saç ekimi işlemidir. Toplanan her greft choi kalemi kullanılarak açılan kanalların içerisine yerleştirilir. Bu işlem Manuel Saç Ekimi Yöntemi’nde iki aşamayken DHI Tekniği ile Saç Ekimi ’nde ise tek aşamadır. Donör bölgeden alınan saç kökleri choi kalemiyle istenen bölgeye ekilir. DHI Tekniği ile Saç Ekimi ile saç ekiminde herhangi bir yara izi bırakabilecek kesiye de gerek duyulmamaktadır. 

DHI Tekniği ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır? 

DHI Tekniği ile Saç Ekimi, FUE Yöntemi ile toplanan greftlerin istenen bölgeye choi kalemiyle yerleştirilmesi işlemidir. Choi kalemi ile deriye bastırılarak kanal açılırken, greft de kalemin arkasında bulunan itici yardımı ile uç tarafta açılan kanalın içerisine itilir. 

Toplanan greftlerin hangi saç ekim yöntemiyle ekileceğine bilgisayarlı saç analizi, hastanın tıbbi geçmişi ve donör ve ekim bölgeleri düşünülerek karar verilir. Hastaya yapılan bilgisayarlı saç analizi sonrasında, karşılıklı değerlendirme ile en doğru tıbbi yöntem belirlenir. Bu nedenle Medibeauty Klinik’te doğal saç ekimi sonuçları kullanılan son teknoloji cihazlar ve mikrocerrahi aletler ile elde edilmektedir.

DHI Tekniği ile Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası 

DHI Tekniği ile Saç Ekimi öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Medibeauty Klinik’teki DHI Tekniği ile Saç Ekimi sürecinde Comfort-In iğnesiz ve ağrısız anestezi yöntemi, 6 ile 10 saat arası süren saç ekimi operasyonunu daha da rahat hale getirmek için tasarlanan Gharieni Koltuklar, altın uçlu iğnelerin tercih edildiği FUE Gold greft alımı yöntemi ve saç analizi için son teknoloji cihazlar, uzman ve tecrübeli saç ekimi kadromuz tarafından kullanılmaktadır.

https://www.medibeautyklinik.com/dhi-teknigi-ile-sac-ekimi/

DHI Tekniği ile Saç Ekimi - Sıkça Sorulan Sorular

DHI Saç Ekimi Tekniği’nde donör bölgeden alınan saç kökleri choi kalemiyle istenen bölgeye ekilir. DHI yöntemi ile saç ekiminde herhangi bir yara izi bırakabilecek kesiye de gerek duyulmamaktadır.

DHI Tekniği ile Saç Ekimi, FUE Yöntemi ile toplanan greftlerin istenen bölgeye choi kalemiyle yerleştirilmesi işlemidir. Bu teknikte, choi kalemi ile deriye bastırılarak kanal açılırken, greftler de kalemin arkasında bulunan itici yardımı ile uç tarafta açılan kanalın içerisine itilir. Manuel Saç Ekimi'nde ise greftler elle yerleştirildiğinden doğal hizalama ve saçların büyüme yönü de hesaba katılmaktadır. Bu nedenle de Manuel Saç Ekimi Tekniği’nde saçlarınız sanki hiç operasyon geçirmemiş gibi doğal bir görünüme sahip olur. Bu da saç stilinin oluşturulmasında önemli bir avantaj sağlamaktadır. 

Kliniğimizde DHI Tekniği ile Saç Ekimi saç ekimi, ağrısız bir işlemdir. DHI Tekniği ile Saç Ekimi ile saç ekiminde herhangi bir yara izi bırakabilecek kesiye gerek duyulmamaktadır.  Ayrıca DHI Tekniği ile Saç Ekimi, iğnesiz ve acısız anestezi yöntemi Comfort In ile gerçekleştirilir.