Burun Estetiği

Burun, yüz için önemli olduğundan, yüz hatlarınıza uyum sağlamalıdır. Burun ucundaki asimetrilerin, uzun burunların, kambur ve eğri burunların genel görünümü bozması, hastaların özgüvenini etkilemektedir. Burun estetiği, yüz estetiğinde en çok talep edilen işlemlerden biridir. Bu nedenle birçok hasta rinoplastiye başvurur.

Burun estetiğinde doktorların karşılaştığı zorluk, bu organın sadece estetik bir bileşene sahip olması değil, soluduğumuz havayı temizlemek ve nemlendirmek gibi birçok önemli görevi yerine getirmesidir. Bu nedenle burun çok küçük bir alanda ve son derece ince bir cilt tabakası altında kıkırdak, kemik, bağ dokusu ve kas gibi farklı doku türlerine sahip olduğundan, doktorların dikkat etmesi gereklidir. Kliniğimizde uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından yapılan burun estetiği işleminin amacı, burnun yüzün oranlarına uyumlu bir şekilde tasarlanmasıdır. Sadece kıkırdak bölgesinin tedavi edilmesi gerekiyorsa lokal anestezi yeterlidir. Kemik bölgesinde bir düzeltme de gerekli ise işlem genel anestezi altında yapılmaktadır.

Burun ameliyatları temelde iki farklı teknik kullanılarak yapılabilir. Bunlar açık burun estetiği (açık rinoplasti) ve kapalı burun estetiğidir (kapalı rinoplasti). Medibeauty Klinik, açık burun estetiği (açık rinoplasti) ve kapalı burun estetiği (kapalı rinoplasti) operasyonlarını uzman ve tecrübeli doktorları ile 2006 yılından bu yana ağırlıklı olarak yurt dışından gelen hastalara başarılı bir şekilde uygulamaya devam etmektedir.

https://www.medibeautyklinik.com/burun-estetigi/

Burun Estetiği Yöntemleri

Açık Burun Estetiği (Açık Rinoplasti)

Estetik doktorlarımız tarafından uzun yıllardır başarılı bir şekilde uygulanan açık burun estetiği (açık rinoplasti), küçük bir kesinin burun delikleri arasında açılmasıyla uygulanır...

Kapalı Burun Estetiği (Kapalı Rinoplasti)

Kapalı burun estetiği (kapalı rinoplasti), operasyonun tamamının dar bir tünelde gerçekleşmesinden dolayı, uzun yıllara dayanan tecrübe ve el becerisi gerektiren bir işlemdir...

Revizyon Estetiği (Revizyon Rinoplasti)

Önceden gerçekleştirilen rinoplasti (burun estetiği) operasyonlarında ortaya çıkan istenmeyen sonuçları giderebilmek için revizyon rinoplasti yapılmaktadır...

Erkeklerde Burun Estetiği

Kliniğimizdeki uzman ve tecrübeli burun estetiği doktorları, erkeklerde rinoplastinin bireysel zorlukları için özel olarak eğitilmişlerdir...

Etnik Burun Estetiği

Etnik burun estetiği (etnik rinoplasti), Kafkas, Afrikalı, Orta Doğulu,  Asyalı, Latin gibi farklı burun özelliklerine sahip bireyler için yapılan özelleşmiş bir rinoplasti tekniğidir...

Septoplasti Estetiği

Nazal septum, burun deliklerinin arasında yer alarak burnu ikiye ayırmaktadır. Bazı insanlarda bu iki kısımdan birinin geniş olması nedeniyle burundan nefes almak zorlaşır. Bu sorun nazal septumun düzeltilmesiyle çözülmeye çalışılır...

Medibeauty Klinik

Medibeauty Klinik Estetik Merkezi, 2006'dan bu yana sağlık sektöründe yer almaktadır. Ağırlıklı olarak yurt dışından gelen misafirlere plastik cerrahi, estetik, saç ekimi, göz lazeri, göz içi lens, diş estetiği ve obezite cerrahisi gibi konularda hizmet veren kliniğimiz, gerçekleştirdiği toplamda 55 bin operasyon ile ülkemizin sağlık turizmine katkıda bulunmaktadır.

detaylı bilgi
Plastik Cerrahi Tıbbi Kadromuz

Medibeauty Klinik, plastik, estetik ve rekonstrüktif cerrahi alanında, uzman ve tecrübeli doktorlara sahip bir şekilde hizmet vermektedir. Kliniğimiz doktoru Prof. Op. Dr. İsmail E. , tecrübesini ve uluslararası tanınırlığını ileri teknoloji yöntemlerle birleştirerek tedavilerini başarılı bir şekilde sürdürürken, hastalarımızın sağlıklı ve mutlu bir şekilde ayrılmasını sağlamaktadır. Ayrıca kliniğimizi tercih eden hastalarımız, estetik ameliyatlarının deneyimli bir plastik cerrah tarafından mı yoksa profesör tarafından yapılacağına karar verme şansına da sahiptir.

detaylı bilgi

Burun Estetiği İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

3-4 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

7-8 Gün

Burun Estetiği - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde burun estetiği (rinoplasti) operasyonları, iki farklı teknikle yapılmaktadır. Bunlar açık burun estetiği (açık rinoplasti) ve kapalı burun estetiğidir (kapalı rinoplasti). Uzman ve tecrübeli doktorlarımız kapsamlı bir ön muayene ile sizin isteklerinizi ve sağlık durumunuzu dikkate alarak, hangi teknik ile operasyon yapılacağına karar verir.

Kliniğimizde uzman doktorlarımız tarafından uygulanan açık burun estetiği (açık rinoplasti), küçük bir kesinin burun delikleri arasında açılmasıyla gerçekleştirilen bir operasyondur. Genel anestezi altında yapılan açık burun estetiği (açık rinoplasti) operasyonu, genellikle üç ile dört saat sürer. Operasyon sonrası klinikte bir gün kalmanız gerekmektedir.

Kliniğimizde uygulanan kapalı burun estetiği (kapalı rinoplasti), ameliyat kesilerinin burnun içinden oluşturularak yapıldığı operasyondur. Kapalı burun estetiği (kapalı rinoplasti)'nde burun üzerindeki tümsekler için herhangi bir keski ya da cerrahi çekiç yerine özel aletler kullanılır. Bu nedenle de operasyon sonrası dışarıdan görünen herhangi bir iz kalmamaktadır.

Burun estetiği (rinoplasti) operasyonu sonrası, bir gün klinikte kalmanız gerekmektedir. Operasyondan sadece birkaç gün sonra hasta günlük aktivitelerine geri dönebilir. Ameliyat sonrası oluşan ödemler ise kısa sürede geçmektedir. Hasta, iki ile üç ay yoğun güneş veya solaryum radyasyonundan korunmalıdır.