Burun Estetiği

Orantılı bir burun, yüz için önemli bir estetik unsuru olduğundan özellikle yüz hatlarınıza uyum sağlamalıdır. Burun ucundaki asimetrilerin, uzun burunların, kambur ve eğri burunların genel görünümü bozması hastaların özgüvenini etkilemektedir. Burun estetiği, yüz estetiğinde en çok talep edilen işlemlerden biridir. Bu nedenle birçok hasta rinoplastiye başvurur.

Burun estetiğinde doktorların karşılaştığı zorluk, bu organın sadece estetik bir bileşene sahip olması değil, soluduğumuz havayı temizlemek ve nemlendirmek gibi çok önemli görevleri yerine getirmesidir. Bu nedenle burun çok küçük bir alanda ve son derece ince bir cilt tabakası altında kıkırdak, kemik, bağ dokusu ve kas gibi farklı doku türlerine sahip olduğundan doktorların dikkat etmesi gereklidir. Medibeauty Klinik’te uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından yapılan burun estetiği işleminin amacı, burnun yüzün oranlarına uyumlu bir şekilde tasarlanmasıdır. Sadece kıkırdak bölgesinin tedavi edilmesi gerekiyorsa lokal anestezi yeterlidir. Kemik bölgesinde bir düzeltme de gerekli ise işlem genel anestezi altında yapılmaktadır.

Burun ameliyatları temelde iki farklı teknik kullanılarak yapılabilir. Bunlar açık burun estetiği (açık rinoplasti) ve kapalı burun estetiğidir (kapalı rinoplasti). Medibeauty Klinik, açık burun estetiği (açık rinoplasti) ve kapalı burun estetiği (kapalı rinoplasti) operasyonlarını uzman ve tecrübeli doktorları ile 2006 yılından bu yana ağırlıklı olarak yurt dışından gelen hastalara başarılı bir şekilde uygulamaya devam etmektedir.

https://www.medibeautyklinik.com/burun-estetigi/

Burun Estetiği Yöntemleri

Açık Burun Estetiği (Açık Rinoplasti)

Kişinin bakış açısından bir burnun birçok kusuru olabilir. Çok büyük, çok küçük, çarpık, tümsekli ve çok daha fazlası. Burun, konumu gereği yüzün ortasında yer aldığı için aynaya her baktığında sahibinin gözüne takılır ve en kötüsü de...

Kapalı Burun Estetiği (Kapalı Rinoplasti)

Burun ameliyatı, burnun şeklini, yüksekliğini, genişliğini ve uzunluğunu düzeltebilir. İstanbul’daki cerrahımız genellikle burun mukozasında iz bırakmayan küçük kesiler yapar. Kapalı burun estetiği de uzun yıllara dayanan deneyim ve çok sayıda el becerisi gerektirir...

Revizyon Estetiği (Revizyon Rinoplasti)

Günümüze kadar rinoplasti prosedürleri genellikle hastayı tamamen tatmin edecek şekilde ilerler. Ancak tüm tecrübeye, cerrahi becerilere ve en dikkatli işleme rağmen, tüm müdahalelerin yaklaşık yüzde 10’unda istenen şekilde sonuç alınamamaktadır. Kliniğimizdeki cerrahlar rinoplasti konusunda uzmanlaşmıştır...

Erkeklerde Burun Estetiği

Bir erkeğin burun ameliyatı durumunda, hiçbir koşulda burnun kadınsı bir tasarımı olmamasına dikkat edilmelidir. Kliniğimizdeki burun cerrahları, erkek burun şekillerini en iyi şekilde düzeltip tasarlamaya odaklanır...

Etnik Burun Estetiği

Burun cerrahisinde farklı burun tipleri farklı gruplara ayrılır: Afrika, Asya, Kafkas ve Doğu. "Kafkas" kategorisine girmeyen burunlar etnik burun tipleri olarak adlandırılır. Etnik rinoplasti, Kafkasya dışındaki tüm burunların rinoplastisine odaklanır...

Septoplasti Estetiği

Septoplasti terimi, nazal septumu düzeltmek için cerrahi bir prosedürü ifade eder. Pek çok kişi burun septum ameliyatını estetikle, dışarıdan görülebilen burun şeklinin istenen optimizasyonuyla birleştirmektedir...

Medibeauty Klinik

Medibeauty Klinik Estetik Merkezi, 2006'dan bu yana sağlık sektöründe yer almaktadır. Ağırlıklı olarak yurt dışından gelen misafirlere plastik cerrahi, estetik, saç ekimi, göz lazeri ve diş estetiği gibi konularda hizmet veren kliniğimiz, gerçekleştirdiği toplamda 55 bin operasyon ile ülkemizin sağlık turizmine katkıda bulunmaktadır.

detaylı bilgi

Plastik Cerrahi Tıbbi Kadromuz

Medibeauty Klinik, plastik, estetik ve rekonstrüktif cerrahi alanında, uzman ve tecrübeli doktorlara sahip bir şekilde hizmet vermektedir. Kliniğimiz doktoru Prof. Op. Dr. İsmail E. , tecrübesini ve uluslararası tanınırlığını son teknoloji yöntemlerle birleştirerek tedavilerini başarılı bir şekilde sürdürürken, hastalarımızın sağlıklı ve mutlu bir şekilde ayrılmasını sağlamaktadır. Ayrıca kliniğimizi tercih eden hastalarımız, estetik ameliyatlarının deneyimli bir plastik cerrah tarafından mı yoksa profesör tarafından yapılacağına karar verme şansına da sahiptir.

detaylı bilgi

Burun Estetiği İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

3-4 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

7-8 Gün

Burun Estetiği - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde burun estetiği (rinoplasti) operasyonları, iki farklı teknikle yapılmaktadır. Bunlar açık burun estetiği (açık rinoplasti) ve kapalı burun estetiğidir (kapalı rinoplasti). Uzman ve tecrübeli doktorlarımız kapsamlı bir ön muayene ile sizin isteklerinizi ve sağlık durumunuzu dikkate alarak, hangi teknik ile operasyon yapılacağına karar verir.

Kliniğimizde uzman doktorlarımız tarafından uygulanan açık burun estetiği (açık rinoplasti), küçük bir kesinin burun delikleri arasında açılmasıyla gerçekleştirilen bir operasyondur. Genel anestezi altında yapılan açık burun estetiği (açık rinoplasti) operasyonu, genellikle üç ile dört saat sürer. Operasyon sonrası klinikte bir gün kalmanız gerekmektedir.

Kliniğimizde uygulanan kapalı burun estetiği (kapalı rinoplasti), ameliyat kesilerinin burnun içinden oluşturularak yapıldığı operasyondur. Kapalı burun estetiği (kapalı rinoplasti)'nde burun üzerindeki tümsekler için herhangi bir keski ya da cerrahi çekiç yerine özel aletler kullanılır. Bu nedenle de operasyon sonrası dışarıdan görünen herhangi bir iz kalmamaktadır.

Burun estetiği (rinoplasti) operasyonu sonrası, bir gün klinikte kalmanız gerekmektedir. Operasyondan sadece birkaç gün sonra hasta günlük aktivitelerine geri dönebilir. Ameliyat sonrası oluşan ödemler ise kısa sürede geçmektedir. Hasta, iki ile üç ay yoğun güneş veya solaryum radyasyonundan korunmalıdır.