Boyun Germe

Boyun Germe Nedir?

Gıdı germe ya da boyun estetiği olarak da bilinen boyun germe ameliyatı, yaş ilerlemesi nedeniyle gıdıda oluşan sarkmaları gidermek amacıyla derinin gerilmesi operasyonudur.

Çene altı bölgesi olarak tanımladığımız gıdı, kilo alımlarında yağların toplandığı ilk yerdir. Kilo artışı ve  ilerleyen yaş ile birlikte ortaya çıkan deri ve yağ dokuları, aşağıya doğru sarkabilir. Kliniğimizde uzman plastik cerrahi doktorlarımız tarafından bu sorunlara çözüm olarak uygulanan boyun germe, boyun bölgesinin gerilmesiyle hastanın genç ve dinamik görünmesini sağlar.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kliniğimizde boyun germe ameliyatında fazla deri ve yağ dokusu alınır. Operasyonda kulak önünden kulak memesine doğru bir kesi yapılır. Bu bölgedeki deri fazlası çıkarılır. Kulak önü ve arkasında elde edilen kesi, gerilerek dikilir. Gıdı bölgesinde bir yağ birikintisi oluşmuşsa bu da liposuction ile giderilebilir.

Uzman ve tecrübeli estetik doktorlarımız, boyun germe ameliyatlarını uzun yıllardır başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Doktorlarımız aynı anda birden fazla operasyonu gerçekleştirebilecek deneyime sahiptir. Bu sayede boyun germe ile yüz germe operasyonunu da birleştirerek daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Boyun Germe Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Boyun germe ameliyatı öncesi hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Kliniğimizde genel anestezi altında yapılan boyun germe ameliyatı, genellikle bir ile üç saat arasında sürmektedir. Operasyondan sadece birkaç gün sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Ameliyat izleri, iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

https://www.medibeautyklinik.com/boyun-germe/

Boyun Germe İyileşme Süreci

Operasyon Süresi

2-3 Saat

Anestezi

Genel

İstanbul'da Kalma Süresi

1 Gün

Günlük Hayata Dönüş

7 - 10 Gün

Boyun Germe - Sıkça Sorulan Sorular

Çene altı bölgesi olarak tanımladığımız gıdı, kilo alımlarında yağların toplandığı ilk yerdir. Kilo artışı ve ilerleyen yaş ile birlikte ortaya çıkan deri ve yağ dokuları, aşağıya doğru sarkabilir. Kliniğimizde bu sorunlara çözüm olarak uygulanan boyun germe, boyun bölgesinin gerilmesiyle hastanın genç ve dinamik görünmesini sağlar.

Kliniğimizde genel anestezi altında yapılan boyun germe ameliyatı, genellikle bir ile üç saat arasında sürmektedir. Operasyondan sadece birkaç gün sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz.

Kliniğimizde, uzman ve tecrübeli doktorlarımız sayesinde birden fazla operasyonu aynı anda yaptırabilirsiniz. Boyun germe ameliyatı ile bir başka estetik operasyonu birlikte yapılabilir. Örneğin, boyun germe ile yüz germe operasyonunu birleştirerek daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.