Bıyık Ekimi

İlgili Makaleler

İlgili Videolar

Ameliyat süreci nasıl ilerler?

Ameliyat süreci nasıl ilerler?

Ameliyat süreci nasıl ilerler?

Çalışma Saatlerimiz
  • clockPzt – Cuma 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Doktorumuza Sorun
[contact-form-7 id=”246″ title=”Doktorumuza Sorun”]

Bıyık ekimi erkekler için basit bir anlamın çok ötesinde değer ifade ediyor. Öyle ki, tarih boyunca pek çok toplum için bir simge olmuş ve farklı şekillerde kullanılmış olan bıyıklar, günümüzde hala değerini koruyor. Neyse ki bugün bıyık problemlerine cevap verebilecek ve sorunu çözüme kavuşturabilecek uzman hekimlerimiz var. Çeşitli travmalar, yaralanmalar sebebi ile ya da genetik olarak bıyık çıkmama sorununa bugün bıyık ekimi uygulaması ile cevap verilebiliyor ve erkeklerin hayal ettiği bıyıklara kavuşması mümkün oluyor.

Kimler bıyık ekimi yaptırabilir?

Bıyık ekimi, günümüzde sıkça tercih edilen bir uygulamadır. İsteyen herkesin tercih edebileceği bıyık ekimi için tek şart ergenlik döneminin aşılmış olmasıdır. Çünkü ergenlik dönemi sonuna kadar yani 20 – 22 yaşlara kadar bıyıklar şekillenmeye devam edecektir. Bu sürenin sonunda ise rahatlıkla bıyık ekimini tercih edebilirsiniz.

Sizin bu uygulama için uygun olup olmadığınızı ise ancak uzman bir hekim söyleyebilir. Bunun için ücretsiz muayene fırsatından faydalanabilir ve hemen randevu alabilirsiniz. Gelin bir kahvemizi için ve durumunuzu bir doktorun değerlendirmesine izin verin. Bu sayede muayene ve teşhisin ardından birinci ağızdan, en net bilgilere ulaşabilirsiniz. Uygulamanın detaylarından, bıyık ekimi fiyatlarına kadar pek çok bilgiyi burada alabilirsiniz.

Bıyık Ekimi Öncesi Süreç

Bıyık ekimi öncesinde özellikle alkol ve sigara kullanımı ile ilgili bazı öneriler söz konusu olabilir. Çünkü bu tür alışkanlıklar, kıl kökü ekimine doğrudan etkide bulunmakta ve tedavinin başarısını etkilemektedir. Ekilen kıl köklerinin tutunmasına engel olabilmektedir. Bu yüzden de bıyık ekimi öncesinde bu alışkanlıklardan kurtulmanız, en azından belli bir süre kullanmamanız önerilmektedir. Bıyık ekimi öncesi süreçte dikkat etmeniz gerekenleri, özel durumunuzu dikkate alacak olan doktorunuzdan öğrenebilirsiniz.

Bıyık Ekimi Sonrası Süreç

Bıyık ekimi sonrasında sizi pek de zorlayıcı bir süreç beklemiyor. Bu konuda endişelenmenize gerek yok. Sadece bazı konularda dikkat etmeniz gerekiyor. Sigara ve alkol kullanımı ile ilgili uyarıya bir süre daha uymanızda fayda var. Bundan da önemlisi, uygulama sonrasında kıl kökü ekilen bölgenin ovuşturulmaması, hırpalanmamasıdır. Hafif bir karıncalanma hissi oluşabilir, ancak endişe etmemek gerekiyor. Bu durum son derece normal… Kaşıma ve benzeri hareketlerden kesinlikle uzak durmanız gerek. Bir de bu bölgenin belli bir süre boyunca kesinlikle ıslatılmaması gerekiyor. Doktorunuzun uygun göreceği süreler boyunca bu kurallara dikkat etmeli, ayrıca krem ve losyon gibi kozmetik ürünlerin kullanımını da bir süre ertelemeniz gerekiyor.

Bıyık Ekimi Fiyatları

Bıyık ekimi fiyatları en çok merak edilen hususlardan biridir doğal olarak. Bıyık ekimi fiyatlarında belirleyici olan pek çok unsur değerlendirilerek ancak net rakamlara ulaşılabilir. Ücretsiz muayene ve teşhis fırsatını değerlendirerek siz de doktorlarımız ile görüşebilir ve net bıyık ekimi fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Bıyık ekimi fiyatları ile ilgili olarak çevrenizde duyabileceğiniz rakamları ise dikkate almamanızda fayda var. Çünkü her hastanın durumu farklılık gösterir ve yapılan işleme göre bıyık ekimi fiyatları da büyük oranda değişebilir.

Bıyık ekimi için en uygun mevsim diyebileceğimiz bir zaman söz konusu değil. Her mevsim rahatlıkla yapılabilir.

Bıyık ekimi sırasında lokal anestezi yapılır ve ağrı ya da acı hissedilmez. Operasyon sonrasında ise belki hafif bir sızı hissedilebilir ancak istenirse ağrı kesici ile kontrol altına alınabilir.

Genellikle bıyık ekimi tek seansta biten bir işlemdir. Ancak bazen istisnai durumlar söz konusu olabilir ve istenen bıyık yoğunluğuna göre birden fazla seans uygun görülebilir.