Bella Eyes

Bella Eyes (Cat Eyes) Estetiği Nedir?

Bella eyes (cat eyes) estetiği, gözlerin daha iri ve güzel görünmesi için yukarıya doğru kaldırılması işlemidir. Bakışların daha derin bir ifade içermesine neden olan bella eyes (cat eyes) estetiği ile kişi daha çekici bakışlara sahip olabilir.

Birçok kadın, cilt biraz yorgun göründüğünde, yaşlanma belirtileri ortaya çıktığında ve yüz tazeliğini ve gençliğini yitirdiğinde bunun çözümünü arar. Yüz germe bunun için bir çözüm olabileceği gibi cildin daha sıkı ve gergin bir izlenim bırakması arzu edilebilir.

Bella eyes (cat eyes) estetiği, genç kesimde çok daha popülerdir. Çünkü kişiye seksi ve gizemli bir görünüm katar. Son zamanlarda Hollywood yıldızları Audrey Hepburn ve Brigitte Bardot gibi kadınlar tarafından da uygulanmıştır.

Bella Eyes (Cat Eyes) Estetiği Nasıl Yapılır?

Bella eyes (cat eyes) estetiğinde iplik kaldırma yöntemi kullanılmaktadır. İplik kaldırma yöntemi, özel olarak geliştirilmiş iplerle modern bir sıkma yönteminin kullanıldığı bir yaşlanma karşıtı tedavi tekniğidir. İplik kaldırma yönteminde kendi kendine eriyen iplikler cilde yerleştirilir. Bu ipliklerden biri kaşı kaldırırken ikincisi ise gözü kaldırır. Bella eyes (cat eyes) estetiğinde kullanılan iplik kaldırma yöntemi ile cilt sıkılaştırılarak gözleri kedi şeklinde yukarı doğru kaldırmaktadır.

İplik kaldırma yönteminde kullanılan PDO iplikleri, kardiyolojide uzun yıllardır kullanılmaktadır. Böylece yöntem, yenilikçi kullanımına rağmen uzun yıllarca var olan uygulamalara dayanır. Kliniğimizde, bir süredir yüz germeye alternatif olarak iplik germe hizmeti de sunulmaktadır. Mikro iğne ile deri altı yağ dokusuna çok ince PDO veya PLLA ipleri yerleştirilir. İğne istenilen hedefe ulaştığında dışarı çekilerek iplik dokuda kalması sağlanır.

Uygulama anestezik bir merhem ile veya zayıf lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bu nedenle yara izi riski de önemli ölçüde azalmaktadır. Kullanılan malzeme bir süre sonra vücutta biyolojik olarak parçalanır.

Zamanla vücut, kullanılan ipliği yapısal protein “kolajen” ile değiştirir. Bu sayede bir yıla kadar doğal bir destek yapısı oluşturulur. Kolajen, bağ dokusunun önemli organik bileşeni olan bir proteindir. Derinin yoğunluğundan sorumludur.

Kullanılan ipler, cildin elastikiyetinden sorumlu olan fibroidlerin üretimini de uyarır. İplikle germe, doğal yüz hatlarını eski haline getirmek için şu anda en etkili yöntemlerden biridir.

Doktorlarımız, henüz yüz germeye uygun olmayan veya ameliyatsız bir alternatif arayan hastalar için iple kaldırmayı tercih etmektedir. Ayrıca cerrahi işlem sonrası herhangi bir iz de kalmamaktadır. Tedavi edilecek alanlar alt çene çevresi, yeni başlayan nazolabial kıvrımlar ve kukla kıvrımları, boyun, kaşlar, yanaklar ve elmacık kemikleridir. İplik kaldırma yöntemi ile iki sonuç alınmaktadır. Bunlardan biri anında bir kaldırma etkisi iken diğeri de cilt yapısının sıkılaştırılmasıdır.

Bella Eyes (Cat Eyes) Estetiği Öncesi ve Sonrası

Kliniğimizde operasyondan önce hastanın tam kapsamlı muayenesi gerçekleştirilir. Hastadan kan örneği alınarak EKG incelemesiyle birlikte sağlık durum analizi yapılır. Buna göre operasyon konusunda karar verilir.

Kliniğimizde bella eyes (cat eyes) estetiği, yaklaşık bir saat sürmektedir. Tedavi sonrası yüzde oluşan ödemler ise en kısa sürede (yaklaşık bir hafta) geçmektedir. Operasyondan sadece birkaç gün sonra günlük aktivitelerinize devam edebilirsiniz. Ameliyat izleri iki ile üç ay boyunca güneş ışığına veya solaryum radyasyonuna maruz bırakılmamalıdır.

https://www.medibeautyklinik.com/bella-eyes/

Bella Eyes (Cat Eyes) Estetiği - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde bella eyes (cat eyes) estetiğinde iplik kaldırma yöntemi kullanılmaktadır. İplik kaldırma yöntemi, özel olarak geliştirilmiş iplerle modern bir sıkma yönteminin kullanıldığı bir yaşlanma karşıtı tedavi tekniğidir. İplik kaldırma yönteminde kendi kendine eriyen iplikler cilde yerleştirilir. Bu ipliklerden biri kaşı kaldırırken ikincisi ise gözü kaldırır. Bella eyes (cat eyes) estetiğinde kullanılan iplik kaldırma yöntemi ile cilt sıkılaştırılarak gözleri kedi şeklinde yukarı doğru kaldırmaktadır.

Kliniğimizde bella eyes (cat eyes) estetiğinde kullanılan iplik kaldırma yöntemi ile cilt sıkılaştırılarak gözler kedi şeklinde yukarı doğru kaldırılmaktadır. İplik kaldırma yönteminde kullanılan PDO iplikleri, zararlı olmayıp kardiyolojide uzun yıllardır kullanılmaktadır. Böylece yöntem, yenilikçi kullanımına rağmen uzun yıllardır var olan uygulamalara dayanır.