Bacak Germe Operasyonu

Çalışma Saatlerimiz
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Sorularınız mı Var?

Özellikle aşırı kilo alımına bağlı olarak ortaya çıkabilen bacak sarkmaları oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Ciddi görünüm problemleri ortaya çıkabildiğinden ise bacak germe ameliyatı da çokça tercih edilmektedir.
Aslında bu konuda sorun sadece görünüm problemleri de değildir, ciddi boyuttaki deri sarkmaları, yürürken rahatsızlık hissi oluşturabilir, tahriş ve pişik gibi pek çok problemi de beraberinde getirebilir. Bu durumda ise bacak germe ameliyatı bir zorunluluk haline gelebilir.

obezite bacak germe

Her ne kadar ilerleyen yaş ve yer çekimine bağlı olarak bacak bölgesindeki derinin sarkması söz konusu olsa da, sadece bunlar birer etken değildir. Aynı zamanda aşırı kilo alımına ya da aşırı zayıflamaya bağlı olarak da bacak germe ameliyatı gerekli olabilir.

Kimler Bacak Germe Operasyonu olabilir?

18 yaşın üzerinde olan ve bacaklarında cilt sarkmaları söz konusu olan herkes bacak estetiği yaptırabilir. İster yaşa bağlı olarak ortaya çıksın, ister kilo alıp vermeye bağlı olarak ortaya çıksın, hekimlerin de herhangi bir engel görmemesi durumunda herkes bacak germe ameliyatı yaptırabilir.

Ücretsiz olarak muayene ve teşhis fırsatı ise bu ameliyat için uygun olup olmadığınızı öğrenmek için iyi bir fırsat olabilir. Hemen uzman doktorlarımızdan randevu alarak bir kahvemizi içebilir, bacak germe ameliyatı ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Bacak Germe Operasyonu Öncesi

Bacak germe ameliyatından önce dikkat edilmesi gereken bazı genel kurallar vardır. Bunlardan biri kullanılan ilaçlar ile ilgilidir. Kullandığınız ilaçları doktorunuza göstermeyi unutmamalısınız.

Ayrıca kan sulandırıcı ilaçlar ile E vitamini kullanımını da en az 10 gün önce bırakmış olmanız gerekir.
Sigara ve alkol kullanımının bırakılmasında da fayda var. Çünkü bacak germe ameliyatı ve benzeri cerrahi operasyonların başarısı için ameliyat öncesi ve sonrası olmak üzere toplamda bir aylık süre boyunca sigara içilmemesi daha başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Bacak Germe Operasyonu Sonrası

Bacak estetiği adı altında gerçekleştirilen bacak germe ameliyatı, sıradan cerrahi operasyon riskleri dışında riskleri olmayan bir işlem olacaktır. Ameliyat sonrasında ortalama 2 günlük klinik istirahati öngörülür. Ayrıca ameliyat sonrasında özel bir korse kullanmanız gerekecektir. Genellikle 1 aylık süre boyunca bu korsenin kullanılması önerilmektedir.

Ayrıca ameliyat sonrasında ortalama 1 hafta boyunca varis çorabı kullanılması önerilmektedir. Kendiliğinden eriyen dikiş ipleri kullanıldığından, bacak germe ameliyatı sonrasında dikişleri aldırma gibi bir işleme gerek kalmamaktadır. Hızla iyileşme sürecine girecek, hayal ettiğiniz sonuçlara ulaşacaksınız.

Bacak Germe Operasyonu Fiyatı

Bacak estetiği, çoğu zaman zorunluluklar sebebi ile gerçekleştirilen ve aynı zamanda görünüm anlamında da çokça sıkıntı yaran bir durumu ortadan kaldıran özel bir operasyondur. Bu operasyonun boyutu ise duruma göre değişiklik gösterebilir ve herkesin ameliyatı farklı şekilde gerçekleşir. Bu durum aynı zamanda bacak germe ameliyatı fiyatının da kişiden kişiye farklılık göstermesi anlamında gelir.

Ücretsiz muayene fırsatını yakalayıp, siz de uzman doktorlarımız ile görüşerek bacak germe ameliyatı fiyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sorularınız mı Var?

Evet, kalıcı sonuçlar ortaya çıkarır. Ancak yeniden kilo alıp verme durumunda yeniden bacak derisinde sarkmalar oluşabilir.

Her zaman ve her mevsimde bacak germe ameliyatı olabilirsiniz.

Her operasyon sonrası olduğu gibi vücut estetik operasyonlarında da dikkatli olunmalı, operasyon bölgesinin gerek içeriden (kas hareketleri) gerekse dışarıdan (sürtünme vb.) gibi zorlanmamasına dikkat edilmelidir.

Yapılan işleme göre farklılık göstermekle birlikte, bacak germe ameliyatı 2 ile 4 saat arasında değişebilir.