All on 4

All on 4 İmplant Nedir?


Diş kaybı, genetik, psikolojik ve hormonal nedenlerden kaynaklanabileceği gibi ağız bakımının eksik yapılmasından da kaynaklanabilmektedir. Dişlerin eksilmesi özgüveni azaltıcı bir unsur olmanın yanında yetersiz beslenme nedeniyle sağlıkla ilgili sorunlara da neden olmaktadır.

All on 4 implant teknolojisi, dişi olmayan hastalarda cerrahi bir operasyon gerçekleştirilerek 4 ile 6 adet diş implantı üzerine diş protezinin yerleştirilmesi işlemidir. All on 4 implant tedavisi, geleneksel implant yönteminde ortaya çıkan vücut uyumsuzluğu ve mide bulantısı gibi sorunların görülmediği bir diş cerrahi yöntemi olarak uygulanmaktadır.

Kliniğimizde All on 4 implant tedavisinin operasyon süresi oldukça kısadır. All on 4 implant tedavisi, temizlenmesinin kolay olması, maliyetinin düşük olması ve daha hızlı iyileşme süresine sahip olması nedeniyle sık olarak tercih edilmektedir.

All on 4 İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Kliniğimizde All on 4 implant tedavisi öncesi, uzman diş estetiği doktorlarımız, bilgisayarlı tomografi ile dişlerin ölçümünü yapar. Bu ölçümler sonrasında doktorlarımız tarafından hastaya özel tedavi yöntemi oluşturulur. Ölçümler sonrası implantlar belirlenen yerlere takılır. Diş implantlarına takılan geçici protezler de hemen kullanılabilmektedir.

All on 4 implant tedavisi sonrası beslenme alışkanlıkları, ilk üç ayda diş implantlarının kemiğe yapıştığı dönem olması nedeniyle doktorumuzun talimatlarına göre ayarlanmalıdır. Gerçekleştirilen ilk tedavi sonrası takip edilen süreçte tekrar kliniğe gelmeniz gerekebilir. Kalıcı protezin de takılmasıyla tedavi tamamlanır. Kalıcı protezin takılması sonrası doktorumuzun uygun görmesi takdirde beslenme alışkanlıklarınızı normal bir hale getirebilirsiniz.

All on 4 İmplant Tedavisi Öncesi ve Sonrası

All on 4 implant tedavisi öncesi hastanın sağlık durumu analiz edilir. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre tedavi konusunda karar verilir.

All on 4 implant tedavisinin ne şekilde yapılacağı doktorlarımız tarafından yapılacak kapsamlı muayene sonrası belirlenmektedir. İmplantlar çeneye büyük bir kuvvetle yerleştirildiği ve uygun bir protezle birleştirildiği için tedavi sonrası kısa bir süre sonra çiğneyebilmeniz mümkündür. All on 4 implant tedavisi öncesi ve sonrası, günde en az iki kere dişlerin fırçalanması ve belirli aralıklarda diş ipleri ile diş aralarının temizlenmesi gereklidir. Ayrıca dönem dönem diş doktorumuzu ziyaret etmeniz de olası sorunlara erken çözümler üretmek için oldukça önemlidir.

https://www.medibeautyklinik.com/all-on-4/

All on 4 - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde uzman ve tecrübeli diş estetiği doktorlarımız tarafından çene kemiğine sıkı bir şekilde entegre edilen implantlar, uzun yıllar dayanıklı bir şekilde kullanılabilmektedir. Ancak hasta da dişlerine özenli bir şekilde bakım yaparak kontrollerini aksatmamalıdır. 

Kliniğimizde uygulanan All on 4 implant tedavisinde, implantlar, çeneye büyük bir kuvvetle yerleştirildiği ve uygun bir protezle birleştirildiği için tedaviden kısa bir süre sonra çiğnemek mümkündür.