All on 4

All on 4 İmplant Nedir?

Genetik yatkınlık, stres ve hormonal değişikliklerden kaynaklanan diş kaybı, ağız bakımının eksik yapılmasından dolayı da olmaktadır. Aynı zamanda stresli bir dönem veya hamilelik gibi durumlar da etkilemektedir. Dişlerin eksilmesi özgüven eksikliğinin yanında, yetersiz beslenme nedeniyle çoğu kez sağlıkla ilgili sorunlara da neden olmaktadır.

All on 4 implant teknolojisi, dişi olmayan hastalarda cerrahi bir operasyon gerçekleştirilerek 4 ile 6 adet diş implantı üzerine diş protezinin yerleştirilmesi işlemidir. All on 4 implant tedavisi, geleneksel implant yönteminde ortaya çıkan vücut uyumsuzluğu ve mide bulantısı gibi sorunların görülmediği bir diş cerrahi yöntemidir.

All on 4 implant tedavisinin operasyon süresi oldukça kısadır. All on 4 implant tedavisi, temizlenmesinin kolay olması, maliyetinin düşük olması ve daha hızlı iyileşme süresine sahip olması nedeniyle sık olarak tercih edilmektedir.

All on 4 İmplant Tedavisi Nasıl Uygulanır?

All on 4 implant tedavisi öncesi bilgisayarlı tomografi ile ön bir inceleme yapılarak dişlerin ölçümü yapılır. Ölçümlere bağlı olarak, özel bir tedavi planı oluşturulur. Ölçümler sonrası ortaya çıkan 4 implant belirlenen yerlere takılır. Operasyon sonrası diş implantlarına takılan geçici protezler hemen de kullanılabilmektedir. All on 4 implant tedavisi sonrası ilk üç ayda diş implantlarının kemiğe yapıştığı dönem olması nedeniyle beslenme alışkanlıkları doktorun talimatlarına göre ayarlanmalıdır.

Gerçekleştirilen ilk tedavi sonrası takip edilen süreçte üç ay sonra tedavi için tekrar kliniğe gelmeniz gerekmektedir. Kalıcı protezin de takılmasıyla tedavi tamamlanır. Kalıcı protezin takılması sonrası doktorla yapılacak görüşme sonrasında beslenme alışkanlıklarınızı normal bir hale getirebilirsiniz.

All on 4 İmplant Tedavisi Öncesi ve Sonrası

All on 4 implant tedavisi öncesi hastanın sağlık durum analizi yapılır. Bu muayenede ortaya çıkabilecek olası riskler hakkında bilgilendirme de yapılır. Buna göre tedavi konusunda karar verilir.

All on 4 implant tedavisi sonrası şişme görülebilir ancak bu durum genellikle bir hafta sonra azalmaya başlamaktadır. İmplantlar çeneye büyük bir kuvvetle yerleştirildiği ve uygun bir protezle birleştirildiği için tedavi sonrası kısa bir süre sonra çiğneyebilmeniz de mümkündür.

Kaplama sonrası ve öncesi günde en az iki kere dişlerin fırçalanması ve belirli aralıklarla diş ipleri ile mutlaka diş aralarının temizlenmesi gerekir. Ayrıca dönem dönem diş doktorunuzu ziyaret etmeniz de olası sorunlara erken çözümler üretmek için oldukça önemlidir.

https://www.medibeautyklinik.com/all-on-4/

All on 4 - Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde uzman ve tecrübeli doktorlarımız tarafından çene kemiğine sıkı bir şekilde entegre edilen implantlar, uzun yıllar dayanıklı bir şekilde kullanılabilmektedir. Ancak hasta da dişlerine özenli bir şekilde bakım yaparak kontrollerini aksatmamalıdır. 

Kliniğimizde uygulanan All on 4 implant tedavisinde, implantlar, çeneye büyük bir kuvvetle yerleştirildiği ve uygun bir protezle birleştirildiği için tedaviden kısa bir süre sonra çiğnemek mümkündür.