Açık Ameliyat

Çalışma Saatlerimiz
  • clockHafta içi 09:00 – 17:00
    Cumartesi 10:00 – 14:00
İletişim Bilgileri
Sorularınız mı Var?

Burun estetiğindeki iki temel yöntemden biri olan  Açık Rhinoplasti, burun ucunun altında yarım santimlik bir kesi yardımıyla derinin kaldırılarak ameliyat alanın tamamen ortaya çıkarılması ile yapılmasıdır.

Açık burun ameliyatının en büyük avantajı kemik ve kıkırdak yapısına ulaşım kolaylığı ve dolayısıyla geniş bir görüş ve uygulama imkanı vermesidir. Açık ameliyatın hastalar tarafından tercih edilmemesinin başlıca sebebi de burun ucu altındaki kesinin iyileşme sürecinin 6 aya kadar uzayabilmesi ve oluşan ödemin kapalı ameliyata göre fazla olmasıdır.

Deformasyon veya şekil bozukluğu ileri düzeyde olan veya sekonder cerrahi (geçirilmiş estetik operasyon)  hikayesi olan hastalarda açık rinoplasti tekniği tercih edilebilmektedir.

Sorularınız mı Var?

En uygun mevsimden söz etmek pek mümkün değil. Burun ameliyatı her mevsim rahatlıkla yapılabilir.

Bu yapılan işleme bağlı bir durumdur. Dolayısıyla Rhinoplasti’nin detayları normal yaşamınıza dönmeniz için ne kadar zamana ihtiyacınız olduğunu belirleyecek. Yani doktorunuz size bu konuda net bir süre verebilir.

Genel olarak sadece morluk ve şişlikler oluşur. Rahatsızlık hissi oluşması ise doğaldır. Ancak olası herhangi bir ağrı sızı durumu doktorunuz tarafından ortadan kaldırılacağından ağrı ve acı açısından sıkıntı hissetmezsiniz.

Pek çok sorunun cevabında olduğu gibi, operasyon süresi de yapılan işleme bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Ancak genel olarak 1 – 2 saatlik bir operasyon sürecinden söz edilebilir.